---
title: "HALLERAKER SMÅBRUK AS (928449653): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALLERAKER SMÅBRUK AS i Bømlo hadde 37 845 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Thomas Pettersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928449653-halleraker-smabruk-as"
---

# HALLERAKER SMÅBRUK AS

Sauehold · Bømlo

- Org.nr: 928 449 653
- Daglig leder: Thomas Pettersen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37 845 kr (+722,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 10 309 kr (Margin 27,2 %)
- Etablert: 2021

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 45,3 % (meget god)
- Likviditet: 1,27 (tilfredsstillende). Opp fra 0,78 i 2024
- Soliditet: 21,4 % (god). Opp fra −28,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 45,3 % |
| Driftsmargin | 37,6 % | −175,8 % | 27,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −442,5 % | 350,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,76 | 0,78 | 1,27 |
| Soliditet | 43,2 % | −28,7 % | 21,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | - | 3,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 26 | 5 | 38 |
| Driftsresultat | 10 | −8 | 10 |
| Årsresultat | 6 | −8 | 10 |
| Driftsmargin | 37,6 % | −175,8 % | 27,2 % |
| Sum gjeld | 8 | 10 | 30 |
| Sum driftskostnader | 16 | 13 | 28 |
| Finansresultat | −4 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 6 | −8 | 10 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 14 | 8 | 38 |
| Sum eiendeler | 14 | 8 | 38 |
| Egenkapital | 6 | −2 | 8 |
| Kortsiktig gjeld | 8 | 10 | 30 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Thomas Pettersen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hallaråkervegen 165, 5430 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.451 Sauehold
- Etablert: 07.12.2021
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 56 av 59 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Husdyr. Utleige av mannskap, maskiner, utstyr og beitedyr.

## Kunngjøringer

- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000261798&sokeverdi=928449653&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [THERESES GRØNNESAKER AS](https://www.norscout.com/no/company/822142672-thereses-gronnesaker-as) | Bømlo | - | 96 733 kr | - |
| [HKJ INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/999328415-hkj-invest-as) | Bømlo | 7 | 2,82 mill. kr | +1,3 % |
| [FRYDENLUND GÅRD AS](https://www.norscout.com/no/company/992354178-frydenlund-gard-as) | Hurdal | - | 63 259 kr | - |
| [HORJE EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/936037283-horje-eiendom-as) | Strand | - | 30 800 kr | - |
| [RINGANE AS](https://www.norscout.com/no/company/881059312-ringane-as) | Austevoll | - | 68 334 kr | - |
| [STANDAL KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/824776792-standal-kjott-as) | Gulen | - | 23 776 kr | - |
| [SOLBU AS](https://www.norscout.com/no/company/916275366-solbu-as) | Austevoll | - | 73 638 kr | - |
| [GRØNNE FJELL AS](https://www.norscout.com/no/company/933884716-gronne-fjell-as) | Lyngdal | - | 22 446 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.05.2026.
