---
title: "POWERPAL AS (928500721): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "POWERPAL AS i Stavanger hadde 17,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Josef Schlezinger. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928500721-powerpal-as"
---

# POWERPAL AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2021

- Org.nr: 928 500 721
- Nettsted: [powerpal.no](https://powerpal.no)
- Daglig leder: Josef Schlezinger (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,5 mill. kr (−16,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −739 000 kr (Margin −4,2 %)
- Ansatte: 5 (Uendret siden september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 5
- september 2026: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −4,9 % i 2024
- Likviditet: 0,20 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,46 i 2024
- Soliditet: 9,2 % (svak). Opp fra 6,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −1,9 % | −4,9 % | −4,1 % |
| Driftsmargin | - | −1 082,7 % | −6,7 % | −4,2 % | −4,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −22,8 % | −17,3 % | −49,5 % | −119,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 6,34 | 2,12 | 0,46 | 0,20 |
| Soliditet | 100,0 % | 35,5 % | 24,6 % | 6,5 % | 9,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 1,8 | 3,1 | 14,3 | 9,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 50 | 4 572 | 20 860 | 17 485 |
| Driftsresultat | 0 | −541 | −307 | −880 | −739 |
| Årsresultat | 0 | −426 | −590 | −990 | −1 122 |
| Driftsmargin | - | −1 082,7 % | −6,7 % | −4,2 % | −4,2 % |
| Sum gjeld | 0 | 8 489 | 12 512 | 15 584 | 16 614 |
| Sum driftskostnader | 0 | - | - | 21 740 | - |
| Finansresultat | - | - | - | −397 | - |
| Resultat før skatt | - | −544 | −757 | −1 278 | −1 654 |
| Anleggsmidler | 0 | 6 890 | 9 613 | 13 157 | 16 010 |
| Omløpsmidler | - | 6 267 | 6 977 | 3 512 | 2 282 |
| Sum eiendeler | 100 | 13 157 | 16 590 | 16 669 | 18 292 |
| Egenkapital | 100 | 4 668 | 4 078 | 1 086 | 1 678 |
| Kortsiktig gjeld | - | 989 | 3 285 | 7 557 | 11 514 |
| Langsiktig gjeld | - | 7 500 | 9 227 | 8 027 | 5 100 |

## Ledelse og styre

- Josef Schlezinger: Daglig leder og styrets leder
- Stein Åge Davidsen: Styremedlem
- Asbjørn Lunde: Styremedlem
- Jørgen Gismervik: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Sverdrups gate 21, 4007 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 21.12.2021
- Aksjekapital: 212 250 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2023
- Revisor: [REVISORGRUPPEN  AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/984073275-revisorgruppen-agder-as)
- Regnskapsfører: [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 627 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Etablering og operering av energihåndteringssystemer og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, samt kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 22.09.2026: Daglig leder endret
- 31.07.2026: Aksjekapital endret
- 31.07.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 06.03.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 06.03.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 22.09.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754303&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 22.09.2026: [Fullmakt konvertibelt lån](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754546&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 22.09.2026: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754545&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 22.09.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000754279&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 04.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000658310&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634686&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 31.07.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000634687&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 06.03.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000098451&sokeverdi=928500721&spraak=nb)
- 06.03.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000098452&sokeverdi=928500721&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MDE GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/996838013-mde-group-as) | Stavanger | 5 | 32,3 mill. kr | +48,3 % |
| [NORWEGIAN RECYCLING SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912352617-norwegian-recycling-services-as) | Stavanger | 5 | 11,6 mill. kr | −58,6 % |
| [MAT-KULING VANNBEHANDLING AS](https://www.norscout.com/no/company/925720488-mat-kuling-vannbehandling-as) | Stavanger | 5 | 127 mill. kr | +63,2 % |
| [RACKIT AS](https://www.norscout.com/no/company/918098003-rackit-as) | Stavanger | 5 | 10,6 mill. kr | +12,7 % |
| [ZYGIZO AS](https://www.norscout.com/no/company/927991217-zygizo-as) | Stavanger | 6 | 150 000 kr | - |
| [VEGA INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/919866918-vega-insight-as) | Stavanger | 5 | 8,48 mill. kr | −4,2 % |
| [NATURECO AS](https://www.norscout.com/no/company/816269172-natureco-as) | Stavanger | 6 | 4,17 mill. kr | +16,1 % |
| [HY2GEN NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/822949282-hy2gen-nordic-as) | Stavanger | 5 | 7,18 mill. kr | −56 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
