---
title: "LURØY BYGGEVARE AS (928518922): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LURØY BYGGEVARE AS i Lurøy hadde 68,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 29 ansatte. Daglig leder er Rita Markussen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928518922-luroy-byggevare-as"
---

# LURØY BYGGEVARE AS

Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · Lurøy · Etablert 2021

- Org.nr: 928 518 922
- Daglig leder: Rita Markussen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 68,4 mill. kr (+0,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,19 mill. kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 29 (Opp fra 24 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 24
- desember 2025: 21
- januar 2026: 20
- februar 2026: 21
- mars 2026: 22
- juni 2026: 25
- juli 2026: 26
- august 2026: 28
- september 2026: 29

### Per sted

- Mo i Rana: 13 ansatte
- Lurøy: 11 ansatte
- Lovund: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Opp fra 0,3 % i 2024
- Likviditet: 2,23 (meget god). Ned fra 2,24 i 2024
- Soliditet: 43,5 % (meget god). Opp fra 39,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,6 % | 4,4 % | 0,3 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | - | 3,1 % | 2,1 % | 0,0 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 27,9 % | 6,5 % | −6,5 % | 4,5 % |
| Likviditetsgrad | 2,00 | 2,09 | 2,23 | 2,24 | 2,23 |
| Soliditet | 50,0 % | 33,6 % | 37,8 % | 39,9 % | 43,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 2,0 | 1,6 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 74 006 | 71 997 | 68 105 | 68 363 |
| Driftsresultat | - | 2 297 | 1 494 | −5 | 1 194 |
| Årsresultat | 0 | 1 509 | 659 | −712 | 413 |
| Driftsmargin | - | 3,1 % | 2,1 % | 0,0 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 15 | 25 267 | 22 167 | 20 016 | 17 424 |
| Sum driftskostnader | - | - | 70 503 | 68 110 | 67 168 |
| Finansresultat | - | - | −647 | −861 | −592 |
| Resultat før skatt | 0 | 1 787 | 847 | −866 | 602 |
| Anleggsmidler | 0 | 3 762 | 2 387 | 1 080 | 495 |
| Omløpsmidler | 30 | 34 308 | 33 242 | 32 228 | 30 321 |
| Sum eiendeler | 30 | 38 069 | 35 628 | 33 308 | 30 816 |
| Egenkapital | 15 | 12 803 | 13 461 | 13 292 | 13 392 |
| Kortsiktig gjeld | 15 | 16 429 | 14 939 | 14 412 | 13 587 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 8 838 | 7 228 | 5 604 | 3 837 |

## Ledelse og styre

- Rita Markussen: Daglig leder
- Bjørn Andreas Krane: Styrets leder
- Yngve Myhre: Styremedlem
- Ole Kristian Johannessen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Onøyveien 10, 8766 Lurøy
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.520 Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass
- Etablert: 16.11.2021
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2022
- Revisor: [HELGELAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823130422-helgeland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [LURØY BYGG OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/928521532-luroy-bygg-og-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 988 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av byggevareforretning og hva som står i naturlig forbindelse hermed. Selskapet kan også investere i verdipapirer eller i annen næringsvirksomhet.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Sveinung Johannessen fratrådt som styremedlem
- 03.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 20.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000705404&sokeverdi=928518922&spraak=nb)
- 23.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000028111&sokeverdi=928518922&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000648549&sokeverdi=928518922&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SLENESET TRELAST AS](https://www.norscout.com/no/company/930593052-sleneset-trelast-as) | Lurøy | - | 5,21 mill. kr | +72,7 % |
| [DEMMA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928408396-demma-holding-as) | Lurøy | - | - | - |
| [STRANDEN GLOBAL AS](https://www.norscout.com/no/company/979634021-stranden-global-as) | Lurøy | 34 | 33,8 mill. kr | +124,9 % |
| [ALDERSUND HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/999597718-aldersund-handel-as) | Lurøy | 15 | 12 mill. kr | +5,3 % |
| [HÅKON LUND AS](https://www.norscout.com/no/company/948671360-hakon-lund-as) | Lurøy | 13 | 27,1 mill. kr | +26,9 % |
| [TITTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/971507950-titten-as) | Lurøy | 13 | 19 mill. kr | −5,0 % |
| [K. JOHANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/986730907-k-johansen-as) | Lurøy | 9 | 16,4 mill. kr | +4,8 % |
| [K. JOHANSEN BUTIKKDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/930672092-k-johansen-butikkdrift-as) | Lurøy | 8 | 10,2 mill. kr | +6,5 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
