---
title: "SOLANTRA HOLDING AS (928650146): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SOLANTRA HOLDING AS i Larvik hadde 262 600 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928650146-solantra-holding-as"
---

# SOLANTRA HOLDING AS

Uoppgitt · Larvik

- Org.nr: 928 650 146
- Styreleder: Joakim Lea

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 262 600 kr (+68,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 235 299 kr (Margin 89,6 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 82,6 % (meget god). Opp fra 36,9 % i 2024
- Likviditet: 5,41 (meget god). Opp fra 3,75 i 2024
- Soliditet: 86,8 % (meget god). Ned fra 90,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 36,9 % | 82,6 % |
| Driftsmargin | 45,6 % | 36,9 % | 89,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 40,8 % | 93,3 % |
| Likviditetsgrad | 8,33 | 3,75 | 5,41 |
| Soliditet | 88,0 % | 90,4 % | 86,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 139 | 156 | 263 |
| Driftsresultat | 63 | 57 | 235 |
| Årsresultat | 50 | 44 | 187 |
| Driftsmargin | 45,6 % | 36,9 % | 89,6 % |
| Sum gjeld | 16 | 17 | 53 |
| Sum driftskostnader | 76 | 98 | 27 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 3 |
| Resultat før skatt | 63 | 57 | 238 |
| Anleggsmidler | 0 | 115 | 115 |
| Omløpsmidler | 134 | 64 | 287 |
| Sum eiendeler | 134 | 179 | 402 |
| Egenkapital | 118 | 162 | 349 |
| Kortsiktig gjeld | 16 | 17 | 53 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Joakim Lea: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Hesteløkka 3, 3282 Kvelde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 15.01.2022
- Tidligere navn: SOLANTRA SOFTWARE AS (2022 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 22.05.2022
- Størrelse: Nr. 2 704 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie aksjer og investere i virksomheter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette. I den utstrekning det er hensiktsmessig for å ivareta og utvikle investeringene, kan selskapet også drive med tilknyttede drifts- og administrasjonsaktiviteter.

## Kunngjøringer

- 26.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000300073&sokeverdi=928650146&spraak=nb)
- 15.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000587564&sokeverdi=928650146&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GLOPPESKOGEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935983150-gloppeskogen-holding-as) | Larvik | - | 304 626 kr | - |
| [ØSTBY HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/991589821-ostby-holding-as) | Larvik | - | 230 293 kr | - |
| [NYBYEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/915969216-nybyen-eiendom-as) | Larvik | - | 359 000 kr | - |
| [K42 INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927982137-k42-invest-as) | Larvik | - | 190 356 kr | - |
| [SENSORUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/988939455-sensorutvikling-as) | Larvik | - | 384 311 kr | −92,2 % |
| [ENDURANCE INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/920980236-endurance-invest-as) | Larvik | - | 134 180 kr | - |
| [FOL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922200521-fol-holding-as) | Larvik | - | 394 000 kr | - |
| [JM2 INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/927569280-jm2-invest-as) | Larvik | - | 99 062 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 27.05.2026.
