---
title: "KLATREKAFEEN AS (928653137): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KLATREKAFEEN AS i Vågan hadde 14,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Remi Andre Mjelde. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928653137-klatrekafeen-as"
---

# KLATREKAFEEN AS

Drift av restauranter · Vågan · Etablert 2022

- Org.nr: 928 653 137
- Telefon: 414 98 312
- E-post: post@klatrekafeen.com
- Nettsted: [klatrekafeen.com](https://www.klatrekafeen.com)
- Daglig leder: Remi Andre Mjelde (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,2 mill. kr (+25,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,18 mill. kr (Margin 8,3 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 12 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 20
- oktober 2025: 12
- januar 2026: 6
- april 2026: 7
- mai 2026: 9
- juli 2026: 11
- august 2026: 17
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,0 % (meget god). Ned fra 39,5 % i 2024
- Likviditet: 0,15 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,13 i 2024
- Soliditet: 0,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −157,9 % | 2,4 % | 39,5 % | 36,0 % |
| Driftsmargin | - | −15,1 % | 0,5 % | 9,8 % | 8,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 4 048,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,18 | 0,13 | 0,15 |
| Soliditet | - | −5,0 % | −4,1 % | 0,7 % | 0,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 132,6 | 124,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 9 108 | 10 546 | 11 377 | 14 245 |
| Driftsresultat | 0 | −1 375 | 48 | 1 109 | 1 177 |
| Årsresultat | 0 | −1 120 | −7 | 788 | 935 |
| Driftsmargin | - | −15,1 % | 0,5 % | 9,8 % | 8,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 829 | 2 379 | 3 979 | 3 748 |
| Sum driftskostnader | 0 | 10 483 | 10 498 | 10 268 | 13 068 |
| Finansresultat | - | −28 | −69 | −82 | 37 |
| Resultat før skatt | - | - | −21 | 1 027 | 1 215 |
| Anleggsmidler | 0 | 84 | 1 853 | 3 499 | 3 216 |
| Omløpsmidler | - | - | 432 | 510 | 562 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 742 | 2 285 | 4 009 | 3 778 |
| Egenkapital | 0 | −87 | −94 | 30 | 30 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 369 | 3 979 | 3 748 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 10 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Remi Andre Mjelde: Daglig leder og styremedlem
- Dag Sverre Espejord: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Misværveien 8, 8312 Henningsvær
- Postadresse: Jossiasvegen 6, 7513 Stjørdal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 03.01.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.01.2022
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [PROXO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/924923180-proxo-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 015 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drifte serveringssted samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000382161&sokeverdi=928653137&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SKÅRUNGEN RESTAURANT AS](https://www.norscout.com/no/company/929688325-skarungen-restaurant-as) | Vågan | 30 | 8,87 mill. kr | +23,5 % |
| [FELLINI LOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926037854-fellini-lofoten-as) | Vågan | 19 | 17,9 mill. kr | +3,2 % |
| [FISKEKROGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927003805-fiskekrogen-as) | Vågan | 32 | 14,3 mill. kr | +9,6 % |
| [JORDBÆRPIKENE SVOLVÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/919723769-jordbaerpikene-svolvaer-as) | Vågan | 17 | 7,46 mill. kr | −2,6 % |
| [BYLOFOTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916555792-bylofoten-as) | Vågan | 62 | 61,3 mill. kr | +4,6 % |
| [CELIX AS](https://www.norscout.com/no/company/927101580-celix-as) | Vågan | 17 | 5,26 mill. kr | −9,7 % |
| [BACALAO DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/985909989-bacalao-drift-as) | Vågan | 69 | 36,6 mill. kr | +15,8 % |
| [NIHAO AS](https://www.norscout.com/no/company/991314466-nihao-as) | Vågan | 15 | 15,3 mill. kr | +31,2 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
