---
title: "SABRURA VÅGEN AS (928687430): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SABRURA VÅGEN AS i Sandnes hadde 10 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Tamila Tankaeva. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928687430-sabrura-vagen-as"
---

# SABRURA VÅGEN AS

Drift av restauranter · Sandnes · Etablert 2022

- Org.nr: 928 687 430
- Daglig leder: Tamila Tankaeva (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10 mill. kr (+11 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 463 542 kr (Margin 4,6 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 18 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- oktober 2025: 17
- januar 2026: 19
- februar 2026: 18
- mai 2026: 11
- juni 2026: 13
- juli 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,0 % (meget god). Opp fra −27,8 % i 2024
- Likviditet: 0,34 (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,25 i 2024
- Soliditet: −123,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −134,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −48,3 % | −27,8 % | 26,0 % |
| Driftsmargin | - | −35,2 % | −11,5 % | −5,8 % | 4,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,34 | 0,25 | 0,34 |
| Soliditet | - | −18,7 % | −79,5 % | −134,7 % | −123,4 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 2 298 | 8 219 | 9 040 | 10 030 |
| Driftsresultat | 0 | −809 | −945 | −528 | 464 |
| Årsresultat | 0 | −657 | −1 232 | −832 | 244 |
| Driftsmargin | - | −35,2 % | −11,5 % | −5,8 % | 4,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 2 269 | 3 589 | 4 219 | 3 942 |
| Sum driftskostnader | 0 | 3 107 | 9 164 | 9 568 | 9 567 |
| Finansresultat | - | −33 | −102 | −304 | −219 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 047 | −832 | 244 |
| Anleggsmidler | 0 | 1 377 | 1 239 | 1 090 | 888 |
| Omløpsmidler | - | - | 761 | 708 | 877 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 912 | 2 000 | 1 798 | 1 765 |
| Egenkapital | 0 | −357 | −1 589 | −2 422 | −2 177 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 224 | 2 854 | 2 577 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 365 | 1 365 | - |

## Ledelse og styre

- Tamila Tankaeva: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Vågsgata 33, 4306 Sandnes
- Postadresse: c/o AST Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.110 Drift av restauranter
- Etablert: 01.01.2022
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 09.07.2022
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [AST REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/977498651-ast-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 629 av 6 237 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.

## Kunngjøringer

- 08.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000673035&sokeverdi=928687430&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000662130&sokeverdi=928687430&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GANDDAL SUSHI AS](https://www.norscout.com/no/company/926139266-ganddal-sushi-as) | Sandnes | 15 | 6,29 mill. kr | +10,5 % |
| [HOMMERSÅK PIZZA AS](https://www.norscout.com/no/company/988329185-hommersak-pizza-as) | Sandnes | 14 | 6,55 mill. kr | +1,3 % |
| [BEDRE SUSHI 1 AS](https://www.norscout.com/no/company/926934406-bedre-sushi-1-as) | Sandnes | 15 | 7,36 mill. kr | +8,3 % |
| [LILLE INDIA SANDNES AS](https://www.norscout.com/no/company/916242115-lille-india-sandnes-as) | Sandnes | 14 | 3,65 mill. kr | −7,4 % |
| [CHEFS TABLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998138183-chefs-table-as) | Sandnes | 15 | 14,2 mill. kr | +3,9 % |
| [SHAAHI MAHALL AS](https://www.norscout.com/no/company/936542824-shaahi-mahall-as) | Sandnes | 14 | 0 kr | - |
| [SANDNES KEBAB AS](https://www.norscout.com/no/company/911691159-sandnes-kebab-as) | Sandnes | 15 | 16,7 mill. kr | +8,1 % |
| [AROY THAI AS](https://www.norscout.com/no/company/915728669-aroy-thai-as) | Sandnes | 13 | 10,5 mill. kr | +17,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.09.2026.
