---
title: "VALAVÅGEN AS (928697797): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALAVÅGEN AS i Frøya er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Stian Espnes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928697797-valavagen-as"
---

# VALAVÅGEN AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Frøya

- Org.nr: 928 697 797
- Daglig leder: Stian Espnes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −109 463 kr
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −46,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 14,5 % i 2024
- Likviditet: 23,44 (meget god). Opp fra 7,87 i 2024
- Soliditet: −426,2 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −30,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,5 % | −46,0 % |
| Driftsmargin | −28,8 % | 25,0 % | - |
| Likviditetsgrad | 17,39 | 7,87 | 23,44 |
| Soliditet | −36,0 % | −30,8 % | −426,2 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 104 | 246 | - |
| Driftsresultat | −30 | 62 | −109 |
| Årsresultat | −67 | 29 | −128 |
| Driftsmargin | −28,8 % | 25 % | - |
| Sum gjeld | 599 | 551 | 319 |
| Sum driftskostnader | 134 | 185 | 109 |
| Finansresultat | −37 | −33 | −19 |
| Resultat før skatt | −67 | 29 | −128 |
| Anleggsmidler | 404 | 354 | - |
| Omløpsmidler | 36 | 67 | 61 |
| Sum eiendeler | 440 | 421 | 61 |
| Egenkapital | −159 | −130 | −258 |
| Kortsiktig gjeld | 2 | 9 | 3 |
| Langsiktig gjeld | 597 | 543 | 316 |

## Ledelse og styre

- Stian Espnes: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Skoleveien 40, 7266 Kverva
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 06.01.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2022
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 586 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tilrettelegging og gjennomføring av havfisketurer og sightseeing til sjøs og det som naturlig faller sammen med dette, samt investering i eiendom og herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

## Siste endringer

- 05.09.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 24.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000138834&sokeverdi=928697797&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [YTTERVÅG SJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/925855359-yttervag-sjo-as) | Frøya | - | 417 538 kr | - |
| [YTTERVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/915168264-yttervag-as) | Frøya | - | 8,75 mill. kr | +61,6 % |
| [FILOP UTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/934307119-filop-utvikling-as) | Frøya | - | 95 463 kr | - |
| [LUND PYRO AS](https://www.norscout.com/no/company/918136754-lund-pyro-as) | Trondheim | - | 248 322 kr | - |
| [SYLAN ADVENTURE AS](https://www.norscout.com/no/company/998332869-sylan-adventure-as) | Tydal | - | 240 893 kr | - |
| [LEGEVAKT X AS](https://www.norscout.com/no/company/922811202-legevakt-x-as) | Oslo | - | 261 311 kr | - |
| [VESTLAND INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/824587892-vestland-invest-as) | Oslo | - | 240 000 kr | - |
| [TIME2DISCOVER AS](https://www.norscout.com/no/company/925474746-time2discover-as) | Nordre Follo | - | 263 757 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
