---
title: "HERNES & CO AS (928738094): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HERNES & CO AS i Hamar hadde 115 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Elnaz Hernes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928738094-hernes-co-as"
---

# HERNES & CO AS

Detaljhandel med motorvogner · Hamar · Etablert 2022

- Org.nr: 928 738 094
- Nettsted: [hbil.no](https://hbil.no)
- Daglig leder: Elnaz Hernes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 115 mill. kr (+63 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,55 mill. kr (Margin 1,4 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 13 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 10
- oktober 2025: 11
- november 2025: 13
- februar 2026: 14
- mars 2026: 15
- juni 2026: 13
- juli 2026: 14
- august 2026: 16
- oktober 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,4 % (meget god). Ned fra 58,0 % i 2024
- Likviditet: 1,96 (god). Ned fra 2,83 i 2024
- Soliditet: 22,6 % (god). Ned fra 32,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 57,6 % | 0,7 % | 58,0 % | 17,4 % |
| Driftsmargin | - | 1,4 % | 0,0 % | 3,1 % | 1,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 194,9 % | −3,6 % | 182,3 % | 56,7 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,29 | 1,83 | 2,83 | 1,96 |
| Soliditet | - | 29,2 % | 20,7 % | 32,1 % | 22,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,4 | 3,8 | 2,1 | 3,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 28 907 | 65 518 | 70 339 | 114 622 |
| Driftsresultat | - | 393 | 9 | 2 174 | 1 548 |
| Årsresultat | 0 | 304 | −21 | 1 447 | 957 |
| Driftsmargin | - | 1,4 % | 0,0 % | 3,1 % | 1,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 968 | 1 446 | 3 854 | 9 527 |
| Sum driftskostnader | - | - | 65 509 | 68 165 | 113 074 |
| Finansresultat | - | - | −23 | −167 | −241 |
| Resultat før skatt | - | 388 | −14 | 2 007 | 1 307 |
| Anleggsmidler | 0 | 128 | 125 | 52 | 403 |
| Omløpsmidler | - | 1 239 | 1 699 | 5 627 | 11 907 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 366 | 1 824 | 5 679 | 12 309 |
| Egenkapital | 0 | 399 | 378 | 1 824 | 2 782 |
| Kortsiktig gjeld | - | 962 | 929 | 1 989 | 6 088 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 | 517 | 1 865 | 3 439 |

## Ledelse og styre

- Elnaz Hernes: Daglig leder og styrets leder
- Amir Hernes: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Aslak Bolts gate 41, 2316 Hamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 24.01.2022
- Tidligere navn: BILMEGLERNE AS (2022 til 2023)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 07.07.2022
- Revisor: [PKF REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/837084962-pkf-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [CONTÉR SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/922919917-conter-services-as)
- Størrelse: Nr. 203 av 2 414 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Detaljhandel med biler og lette motorvogner, unntatt motorsykler.

## Siste endringer

- 07.09.2026: Revisor endret
- 08.02.2026: Styret endret
- 07.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 08.10.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000791086&sokeverdi=928738094&spraak=nb)
- 07.09.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000734025&sokeverdi=928738094&spraak=nb)
- 07.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000004045&sokeverdi=928738094&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000532647&sokeverdi=928738094&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTO BRAVIA AS](https://www.norscout.com/no/company/932224453-auto-bravia-as) | Hamar | 18 | 143 mill. kr | +89,7 % |
| [STORHAMAR BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/925787779-storhamar-bil-as) | Hamar | 12 | 29 mill. kr | +80,6 % |
| [MOTOR FORUM AS](https://www.norscout.com/no/company/911907232-motor-forum-as) | Hamar | 24 | 103 mill. kr | −7,8 % |
| [WANGEN AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/997109686-wangen-auto-as) | Hamar | 9 | 61,7 mill. kr | +3,3 % |
| [SULLAND BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/928102378-sulland-bil-as) | Hamar | 32 | 199 mill. kr | +54,8 % |
| [LIFO KONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/982698308-lifo-konsult-as) | Hamar | 9 | 14,9 mill. kr | −5,3 % |
| [TOYOTA SULLAND HAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/861401812-toyota-sulland-hamar-as) | Hamar | 57 | 329 mill. kr | −9,3 % |
| [BILLAGERET AS](https://www.norscout.com/no/company/922539847-billageret-as) | Hamar | 8 | 65,6 mill. kr | −19,3 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
