---
title: "DC SOFT AS (928751724): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DC SOFT AS i Bærum hadde 500 000 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928751724-dc-soft-as"
---

# DC SOFT AS

Dataprogrammeringstjenester · Bærum

- Org.nr: 928 751 724
- Telefon: 982 85 402
- E-post: post@dcsoft.no
- Nettsted: [dcsoft.no](https://dcsoft.no)
- Styreleder: David Cernusak

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 500 000 kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 315 087 kr (Margin 63 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 44,0 % (meget god)
- Likviditet: 2,48 (meget god). Opp fra 2,20 i 2024
- Soliditet: 59,6 % (meget god). Opp fra 54,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 44,0 % |
| Driftsmargin | 67,6 % | 64,3 % | 63,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 77,9 % | 76,9 % |
| Likviditetsgrad | 2,16 | 2,20 | 2,48 |
| Soliditet | 53,7 % | 54,6 % | 59,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,8 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 456 | 452 | 500 |
| Driftsresultat | 308 | 291 | 315 |
| Årsresultat | 240 | 227 | 246 |
| Driftsmargin | 67,6 % | 64,3 % | 63 % |
| Sum gjeld | 310 | 322 | 293 |
| Sum driftskostnader | 147 | 161 | 185 |
| Finansresultat | - | - | 0 |
| Resultat før skatt | 308 | 291 | 315 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 670 | 709 | 726 |
| Sum eiendeler | 670 | 709 | 726 |
| Egenkapital | 360 | 387 | 433 |
| Kortsiktig gjeld | 310 | 322 | 293 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- David Cernusak: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Kalderaveien 6D, 1359 Eiksmarka
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 62.100 Dataprogrammeringstjenester
- Etablert: 11.01.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.04.2022
- Størrelse: Nr. 2 897 av 4 916 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Software development, programvareutvikling.

## Siste endringer

- 25.05.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 25.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000296942&sokeverdi=928751724&spraak=nb)
- 04.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000094672&sokeverdi=928751724&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HLPR AS](https://www.norscout.com/no/company/929038215-hlpr-as) | Bærum | - | 506 850 kr | - |
| [FREMSA AS](https://www.norscout.com/no/company/935067588-fremsa-as) | Bærum | - | 491 093 kr | - |
| [AITOS GASIFICATION TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/918020349-aitos-gasification-technology-as) | Bærum | - | 556 217 kr | - |
| [HEIA DATA AS](https://www.norscout.com/no/company/935554543-heia-data-as) | Bærum | - | 458 330 kr | - |
| [ARXRAN SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/992947438-arxran-solutions-as) | Bærum | - | 567 000 kr | - |
| [SNOWBOX AS](https://www.norscout.com/no/company/929379454-snowbox-as) | Bærum | - | 452 279 kr | - |
| [CF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997532465-cf-invest-as) | Bærum | - | 594 418 kr | −76,6 % |
| [LA VANDRE AS](https://www.norscout.com/no/company/929437799-la-vandre-as) | Bærum | - | 445 758 kr | - |

## Bedriftslister

- [IT-selskaper i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/baerum)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [IT-selskaper i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/bergen)
- [IT-selskaper i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/trondheim)
- [IT-selskaper i Asker](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/asker)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
