---
title: "FJELLSKÅLNES SMED & MEK VERKSTED AS (928824853): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FJELLSKÅLNES SMED & MEK VERKSTED AS i Osterøy hadde 24,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Øyvind Tepstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928824853-fjellskalnes-smed-mek-verksted-as"
---

# FJELLSKÅLNES SMED & MEK VERKSTED AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Osterøy · Etablert 1949

- Org.nr: 928 824 853
- Telefon: 56 39 31 31
- E-post: itepstad@fjellskalnes.no
- Daglig leder: Øyvind Tepstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,4 mill. kr (+56 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 862 198 kr (Margin 3,5 %)
- Ansatte: 12 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- oktober 2025: 8
- januar 2026: 9
- september 2026: 10
- oktober 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 4,49 (meget god). Opp fra 2,58 i 2024
- Soliditet: 80,2 % (meget god). Opp fra 44,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,0 % | −3,7 % | 2,2 % | - |
| Driftsmargin | 13,6 % | 8,2 % | −3,4 % | 0,9 % | 3,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 2,5 % | 7,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,02 | 4,54 | 7,63 | 2,58 | 4,49 |
| Soliditet | - | - | 89,1 % | 44,4 % | 80,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,1 | 1,3 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 14 864 | 16 594 | 11 814 | 15 610 | 24 356 |
| Driftsresultat | 2 020 | 1 355 | −405 | 140 | 862 |
| Årsresultat | 854 | 1 055 | −317 | 179 | 575 |
| Driftsmargin | 13,6 % | 8,2 % | −3,4 % | 0,9 % | 3,5 % |
| Sum gjeld | 2 572 | 2 365 | 1 104 | 11 482 | 2 410 |
| Sum driftskostnader | - | - | 12 220 | 15 471 | 23 493 |
| Finansresultat | - | - | −1 | 90 | −125 |
| Resultat før skatt | 1 409 | 1 353 | −407 | 229 | 737 |
| Anleggsmidler | 667 | 1 021 | 1 662 | 1 366 | 1 746 |
| Omløpsmidler | 10 256 | 10 651 | 8 432 | 19 284 | 10 407 |
| Sum eiendeler | 10 923 | 11 672 | 10 094 | 20 650 | 12 153 |
| Egenkapital | - | - | 8 990 | 9 169 | 9 744 |
| Kortsiktig gjeld | 2 551 | 2 344 | 1 104 | 7 482 | 2 317 |
| Langsiktig gjeld | 20 | 22 | 0 | 4 000 | - |

## Ledelse og styre

- Øyvind Tepstad: Daglig leder og styrets leder
- Leif Olav Tepstad: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Fjellskålnesvegen 135, 5282 Lonevåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 24.08.1949
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [SIGMA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/965289380-sigma-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 124 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Smed- og mekanisk verkstedsdrift.

## Kunngjøringer

- 23.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000594183&sokeverdi=928824853&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000522136&sokeverdi=928824853&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEVLE MEK VERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/986303278-vevle-mek-verkstad-as) | Osterøy | 32 | 51 mill. kr | +17,8 % |
| [VEVLE EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/986303308-vevle-eigedom-as) | Osterøy | - | - | - |
| [SVEMKO AS](https://www.norscout.com/no/company/915312888-svemko-as) | Osterøy | 13 | 49,5 mill. kr | +86,8 % |
| [JON SOLBERG AS BESLAGFABRIKK](https://www.norscout.com/no/company/916082541-jon-solberg-as-beslagfabrikk) | Osterøy | 10 | 12,9 mill. kr | +4,3 % |
| [GALVATEK AS](https://www.norscout.com/no/company/929329899-galvatek-as) | Osterøy | - | 6,85 mill. kr | +101,4 % |
| [K LERØY METALLINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/933506797-k-leroy-metallindustri-as) | Osterøy | 68 | 111 mill. kr | +17,9 % |
| [STRANDLI AS](https://www.norscout.com/no/company/993425443-strandli-as) | Osterøy | - | 2,4 mill. kr | 0,0 % |
| [GUNNEBO ANJA INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/913021304-gunnebo-anja-industrier-as) | Osterøy | 77 | 280 mill. kr | +16,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
