---
title: "STANGNES BILSKADE AS (928857670): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANGNES BILSKADE AS i Harstad hadde 41,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Simen Høybakk. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928857670-stangnes-bilskade-as"
---

# STANGNES BILSKADE AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Harstad · Etablert 2022

- Org.nr: 928 857 670
- Nettsted: [stangnesbilskade.no](https://stangnesbilskade.no)
- Daglig leder: Simen Høybakk

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,3 mill. kr (+10,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,8 mill. kr (Margin 14 %)
- Ansatte: 17 (Uendret siden desember 2025)

## Ansatte

- november 2025: 21
- desember 2025: 17
- mars 2026: 18
- juni 2026: 17
- juli 2026: 16
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,7 % (meget god). Opp fra 8,4 % i 2024
- Likviditet: 0,84 (svak). Opp fra 0,57 i 2024
- Soliditet: 7,5 % (svak). Opp fra −14,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −157,9 % | −26,2 % | 8,4 % | 27,7 % |
| Driftsmargin | - | −2 443,2 % | −10,9 % | 4,4 % | 14,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,09 | 0,46 | 0,57 | 0,84 |
| Soliditet | - | −76,6 % | −15,6 % | −14,0 % | 7,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | 12,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 121 | 29 370 | 37 374 | 41 320 |
| Driftsresultat | - | −2 955 | −3 202 | 1 650 | 5 802 |
| Årsresultat | 0 | −2 312 | −4 207 | 383 | 4 477 |
| Driftsmargin | - | −2 443,2 % | −10,9 % | 4,4 % | 14 % |
| Sum gjeld | 0 | 6 610 | 23 546 | 22 704 | 20 767 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 573 | 35 724 | 35 517 |
| Finansresultat | - | - | −1 008 | −1 267 | −1 123 |
| Resultat før skatt | - | −2 964 | −4 210 | 383 | 4 679 |
| Anleggsmidler | 0 | 3 130 | 14 914 | 13 002 | 13 370 |
| Omløpsmidler | - | 613 | 5 458 | 6 910 | 9 083 |
| Sum eiendeler | 0 | 3 743 | 20 372 | 19 912 | 22 453 |
| Egenkapital | 0 | −2 867 | −3 174 | −2 792 | 1 686 |
| Kortsiktig gjeld | - | 6 608 | 11 973 | 12 023 | 10 850 |
| Langsiktig gjeld | - | 3 | 11 574 | 10 680 | 9 917 |

## Ledelse og styre

- Simen Høybakk: Daglig leder
- Marius Molund: Styrets leder
- Jim Henrik Madsen: Styremedlem
- Per Ivar Molund: Styremedlem
- Sten Magne Andreassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stangnesterminalen 2C, 9409 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 28.01.2022
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 16.06.2022
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Størrelse: Nr. 296 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Karosseriarbeid, vedlikehold og reparasjon av motorvogner, samt annen virksomhet som naturlig faller innenfor dette. Herunder delta i andre selskaper.

## Siste endringer

- 20.05.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 28.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000217172&sokeverdi=928857670&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000022755&sokeverdi=928857670&spraak=nb)
- 20.01.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000022756&sokeverdi=928857670&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HARSTAD DEKKSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/912068587-harstad-dekksenter-as) | Harstad | 23 | 31,4 mill. kr | +17,5 % |
| [K. SIMONSEN STORBILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/998605644-k-simonsen-storbilsenter-as) | Harstad | 15 | 33,4 mill. kr | −23,5 % |
| [AUTO NORD AS](https://www.norscout.com/no/company/966616431-auto-nord-as) | Harstad | 23 | 82,3 mill. kr | +4,3 % |
| [NORBIL AS](https://www.norscout.com/no/company/915566944-norbil-as) | Harstad | 13 | 54,5 mill. kr | −17,3 % |
| [SULLAND HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/943604770-sulland-harstad-as) | Harstad | 34 | 247 mill. kr | +12,5 % |
| [HARSTAD BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/939603719-harstad-bil-as) | Harstad | 11 | 38,9 mill. kr | +7,4 % |
| [TEKNISK BUREAU HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/915945902-teknisk-bureau-harstad-as) | Harstad | 64 | 275 mill. kr | +18,4 % |
| [SULLAND BILSKADE HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/983339522-sulland-bilskade-harstad-as) | Harstad | 11 | 29,7 mill. kr | +11,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
