---
title: "BRENT-TRE AS (928900266): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRENT-TRE AS i Rælingen hadde 6,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928900266-brent-tre-as"
---

# BRENT-TRE AS

Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · Rælingen

- Org.nr: 928 900 266
- Telefon: 463 36 330
- E-post: post@brent-tre.no
- Nettsted: [brent-tre.no](https://www.brent-tre.no)
- Styreleder: Inga Makuskaite

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,39 mill. kr (+120,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 426 879 kr (Margin 6,7 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 32,0 % (meget god). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 1,32 (tilfredsstillende). Ned fra 1,99 i 2024
- Soliditet: 38,3 % (god). Opp fra 13,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 44,2 % | 27,2 % | 3,2 % | 32,0 % |
| Driftsmargin | - | 5,3 % | 4,9 % | −0,3 % | 6,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 108,7 % | 8,0 % | 114,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 1,99 | 1,32 |
| Soliditet | - | 17,4 % | 23,2 % | 13,5 % | 38,3 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,8 | 3,3 | 6,4 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 1 879 | 2 903 | 2 894 | 6 388 |
| Driftsresultat | 0 | 99 | 143 | −9 | 427 |
| Årsresultat | 0 | 65 | 86 | 37 | 367 |
| Driftsmargin | - | 5,3 % | 4,9 % | −0,3 % | 6,7 % |
| Sum gjeld | 0 | 400 | 564 | 1 332 | 926 |
| Sum driftskostnader | 0 | 1 780 | 2 760 | 2 902 | 5 961 |
| Finansresultat | 0 | −18 | −5 | 24 | 21 |
| Resultat før skatt | - | - | 138 | 15 | 448 |
| Anleggsmidler | 0 | 275 | 239 | 193 | 437 |
| Omløpsmidler | - | - | 496 | 1 347 | 1 063 |
| Sum eiendeler | 0 | 484 | 734 | 1 540 | 1 500 |
| Egenkapital | 0 | 84 | 170 | 207 | 574 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 458 | 676 | 806 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 106 | 656 | - |

## Ledelse og styre

- Inga Makuskaite: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Nylandsvegen 22, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.830 Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr
- Etablert: 19.01.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 05.04.2022
- Regnskapsfører: [NUMERUS FINANS AS](https://www.norscout.com/no/company/923208976-numerus-finans-as)
- Størrelse: Nr. 539 av 1 077 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Engroshandel med byggevarer ikke nevnt annet sted. Utleie av utstyr. Kjøp og salg av aksjer og verdipapirer.

## Kunngjøringer

- 15.05.2026: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000268444&sokeverdi=928900266&spraak=nb)
- 15.05.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000268443&sokeverdi=928900266&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238667&sokeverdi=928900266&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GLOBAL STILLAS AS](https://www.norscout.com/no/company/917323208-global-stillas-as) | Rælingen | 5 | 25,3 mill. kr | +19,5 % |
| [SMART RAIL AS](https://www.norscout.com/no/company/933269426-smart-rail-as) | Rælingen | - | 2,49 mill. kr | - |
| [KETIL MOEN SPESIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/959114382-ketil-moen-spesial-as) | Rælingen | - | 1,14 mill. kr | −14,2 % |
| [NATURSTEIN NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/883186052-naturstein-norge-as) | Rælingen | - | 964 500 kr | - |
| [KETIL MOEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989254324-ketil-moen-holding-as) | Rælingen | - | 0 kr | - |
| [SML SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/837723582-sml-systems-as) | Rælingen | - | - | - |
| [VERMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/925502626-verman-as) | Rælingen | - | 14,1 mill. kr | +11,1 % |
| [SENSORS AS](https://www.norscout.com/no/company/982517346-sensors-as) | Rælingen | - | 3,73 mill. kr | +38,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.05.2026.
