---
title: "TUVA WÆRAAS AS (928900533): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TUVA WÆRAAS AS i Malvik hadde 60,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Tuva Marie Wæraas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928900533-tuva-waeraas-as"
---

# TUVA WÆRAAS AS

Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · Malvik · Etablert 2022

- Org.nr: 928 900 533
- Daglig leder: Tuva Marie Wæraas (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 60,1 mill. kr (+6,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 382 474 kr (Margin 0,6 %)
- Ansatte: 14

## Ansatte

- september 2025: 11
- oktober 2025: 13
- november 2025: 14
- desember 2025: 15
- mars 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 11,0 % i 2024
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Opp fra 1,17 i 2024
- Soliditet: 22,3 % (god). Opp fra 17,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,7 % | 0,5 % | 11,0 % | 7,3 % |
| Driftsmargin | - | 0,0 % | 0,0 % | 1,0 % | 0,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 3,5 % | 4,4 % | 78,4 % | 36,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,08 | 1,11 | 1,17 | 1,23 |
| Soliditet | - | 8,3 % | 10,4 % | 17,2 % | 22,3 % |
| Gjeldsgrad | - | 11,0 | 8,7 | 4,8 | 3,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 37 707 | 53 887 | 56 300 | 60 074 |
| Driftsresultat | 0 | −2 | 5 | 560 | 382 |
| Årsresultat | 0 | 6 | 16 | 457 | 325 |
| Driftsmargin | - | 0,0 % | 0,0 % | 1,0 % | 0,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 5 563 | 4 519 | 4 720 | 4 547 |
| Sum driftskostnader | 0 | - | 53 882 | 55 740 | 59 691 |
| Finansresultat | - | - | 18 | 28 | 39 |
| Resultat før skatt | - | 9 | 23 | 588 | 421 |
| Anleggsmidler | 0 | 49 | 32 | 178 | 293 |
| Omløpsmidler | - | 6 020 | 5 009 | 5 520 | 5 557 |
| Sum eiendeler | 0 | 6 069 | 5 041 | 5 699 | 5 850 |
| Egenkapital | 0 | 506 | 522 | 978 | 1 303 |
| Kortsiktig gjeld | - | 5 562 | 4 519 | 4 717 | 4 536 |
| Langsiktig gjeld | - | 1 | 0 | 3 | 11 |

## Ledelse og styre

- Tuva Marie Wæraas: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Jamthaugvegen 40, 7562 Saksvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.110 Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler
- Etablert: 17.02.2022
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 25.04.2022
- Revisor: [PRICEWATERHOUSECOOPERS AS](https://www.norscout.com/no/company/987009713-pricewaterhousecoopers-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 725 av 2 784 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå drift av dagligvareforretning og annen virksomhet beslektet med denne.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Regnskapsfører endret
- 22.04.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 22.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000194972&sokeverdi=928900533&spraak=nb)
- 15.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000178445&sokeverdi=928900533&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FRODE HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/990822948-frode-haug-as) | Malvik | 14 | 91,3 mill. kr | +3,1 % |
| [BUTIKKDRIFT HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/899251962-butikkdrift-hansen-as) | Malvik | 11 | 89,2 mill. kr | +12,1 % |
| [VIKHAMMER DAGLIGVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/938151431-vikhammer-dagligvare-as) | Malvik | 15 | - | - |
| [VERONICA HAUG AS](https://www.norscout.com/no/company/930686093-veronica-haug-as) | Malvik | 8 | 64,9 mill. kr | +5,2 % |
| [CAMPIA HUNDHAMAREN AS](https://www.norscout.com/no/company/914249015-campia-hundhamaren-as) | Malvik | 15 | 43,6 mill. kr | +2,6 % |
| [BJØRGEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/919690658-bjorgen-invest-as) | Malvik | - | - | - |
| [STELLANDER AS](https://www.norscout.com/no/company/937259670-stellander-as) | Malvik | 23 | - | - |
| [TØF AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/931931113-tof-auto-as) | Malvik | 12 | 8,59 mill. kr | +5,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
