---
title: "BUCK RACING AS (928951774): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BUCK RACING AS i Oslo hadde 684 349 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Morten Buck. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928951774-buck-racing-as"
---

# BUCK RACING AS

Hestehold · Oslo

- Org.nr: 928 951 774
- Daglig leder: Morten Buck (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 684 349 kr (−40,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,33 mill. kr (Margin −340,5 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 0,52 (svak). Ned fra 1,79 i 2024
- Soliditet: −90,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 44,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −42,4 % | - |
| Driftsmargin | −83,8 % | −80,5 % | −340,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 1,79 | 0,52 |
| Soliditet | −88,0 % | 44,3 % | −90,6 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,3 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 258 | 1 156 | 684 |
| Driftsresultat | −1 055 | −930 | −2 330 |
| Årsresultat | −1 055 | −927 | −2 284 |
| Driftsmargin | −83,8 % | −80,5 % | −340,5 % |
| Sum gjeld | 4 891 | 985 | 3 158 |
| Sum driftskostnader | 2 313 | 2 086 | 3 015 |
| Finansresultat | 0 | 3 | 46 |
| Resultat før skatt | −1 055 | −927 | −2 284 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 2 601 | 1 769 | 1 657 |
| Sum eiendeler | 2 601 | 1 769 | 1 657 |
| Egenkapital | −2 290 | 783 | −1 501 |
| Kortsiktig gjeld | 4 891 | 985 | 3 158 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Buck: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Parkveien 27, 0350 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 01.430 Hestehold
- Etablert: 26.01.2022
- Aksjekapital: 55 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2022
- Regnskapsfører: HAUG REGNSKAPSLAG SA
- Størrelse: Nr. 30 av 50 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hestevirksomhet, herunder avl, trening og så videre.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000432431&sokeverdi=928951774&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000685509&sokeverdi=928951774&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VALHALL INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/976542797-valhall-invest-as) | Oslo | - | 2,2 mill. kr | +11,7 % |
| [FREDRIK BUCK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920417698-fredrik-buck-holding-as) | Oslo | - | - | - |
| [FERD AGA AS](https://www.norscout.com/no/company/921903553-ferd-aga-as) | Oslo | - | 170 mill. kr | +295 % |
| [SUNNAHOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/991577920-sunnaholt-as) | Oslo | - | - | - |
| [CET AS](https://www.norscout.com/no/company/923613625-cet-as) | Oslo | - | 815 704 kr | - |
| [SPIRING AS](https://www.norscout.com/no/company/915582311-spiring-as) | Oslo | - | 681 055 kr | - |
| [NORDRE TANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989128310-nordre-tangen-as) | Oslo | - | 883 185 kr | - |
| [MARKA BLOMSTER AS](https://www.norscout.com/no/company/931913395-marka-blomster-as) | Oslo | - | 620 934 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.06.2026.
