---
title: "SAKARIAS NESHEIM ANLEGG AS (928973344): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SAKARIAS NESHEIM ANLEGG AS i Vindafjord hadde 8,61 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 19 ansatte. Daglig leder er Lars Terje Nesheim. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928973344-sakarias-nesheim-anlegg-as"
---

# SAKARIAS NESHEIM ANLEGG AS

Grunnarbeid · Vindafjord · Etablert 2022

- Org.nr: 928 973 344
- Daglig leder: Lars Terje Nesheim

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,61 mill. kr (+3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 87 233 kr (Margin 1,0 %)
- Ansatte: 19 (Opp fra 8 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- januar 2026: 10
- mars 2026: 11
- mai 2026: 17
- juni 2026: 18
- juli 2026: 19

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 1,2 % (svak). Opp fra 0,2 % i 2024
- Likviditet: 2,24 (meget god). Opp fra 2,02 i 2024
- Soliditet: 75,0 % (meget god). Ned fra 77,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −9,9 % | 22,0 % | 0,2 % | 1,2 % |
| Driftsmargin | - | - | 16,3 % | −0,4 % | 1,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 32,3 % | 0,2 % | 1,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,24 | 2,02 | 2,24 |
| Soliditet | - | 3,1 % | 68,9 % | 77,0 % | 75,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 30,9 | 0,5 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 8 121 | 8 301 | 8 612 |
| Driftsresultat | 0 | −9 | 1 324 | −33 | 87 |
| Årsresultat | 0 | −10 | 996 | 14 | 98 |
| Driftsmargin | - | - | 16,3 % | −0,4 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 0 | 164 | 3 807 | 2 456 | 2 579 |
| Sum driftskostnader | 0 | 9 | 6 798 | 8 333 | 8 525 |
| Finansresultat | - | −1 | 42 | 51 | 39 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 366 | 19 | 126 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 7 988 | 6 437 | 5 138 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 259 | 4 234 | 5 174 |
| Sum eiendeler | 0 | 169 | 12 247 | 10 671 | 10 313 |
| Egenkapital | 0 | 5 | 8 440 | 8 215 | 7 733 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 441 | 2 100 | 2 306 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 366 | 356 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Terje Nesheim: Daglig leder
- Elisabeth Nesheim: Styrets leder
- Anna Nesheim: Styremedlem
- Anita Hjelmervik: Styremedlem
- Geir Vidar Tveit: Styremedlem
- Olav Magne Nesheim: Styremedlem
- Arnt Richard Andreassen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Saudavegen 7248, 5578 Nedre Vats
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.120 Grunnarbeid
- Etablert: 15.02.2022
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 25.01.2023
- Revisor: [HAUGALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/915663001-haugaland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [ØLEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/999092942-olen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 1 346 av 4 706 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Anleggsdrift, samt alt hva som hører naturlig under dette.

## Siste endringer

- 26.08.2026: Styret endret
- 13.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 29.10.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000823903&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 15.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000745725&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 26.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000715618&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601805&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 13.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000170583&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 05.12.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000864906&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 29.09.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000763867&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 27.08.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000716615&sokeverdi=928973344&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000631128&sokeverdi=928973344&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OTTAR SKJOLD MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/985792852-ottar-skjold-maskin-as) | Vindafjord | 19 | 46,4 mill. kr | +30 % |
| [A & B ANDREASSEN MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/979334494-a-b-andreassen-maskin-as) | Vindafjord | 18 | 17,4 mill. kr | −17,1 % |
| [BJARNE NORDTVEIT AS](https://www.norscout.com/no/company/991438386-bjarne-nordtveit-as) | Vindafjord | 24 | 42,6 mill. kr | +24,7 % |
| [STOPLE MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998254256-stople-maskin-as) | Vindafjord | 7 | 13,6 mill. kr | +282,1 % |
| [T.SANDSGÅRD ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/988370924-t-sandsgard-anlegg-as) | Vindafjord | 7 | 11,7 mill. kr | +7,2 % |
| [ENTREPRENØR DALE AS](https://www.norscout.com/no/company/918615725-entreprenor-dale-as) | Vindafjord | 7 | 11,4 mill. kr | −10,3 % |
| [KOLTVEIT MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/918464468-koltveit-maskin-as) | Vindafjord | 5 | 1,5 mill. kr | −48,9 % |
| [GJELLESTAD ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/931028014-gjellestad-anlegg-as) | Vindafjord | - | 10,6 mill. kr | +943,1 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
