---
title: "STORVIK MOSJØEN AS (928978559): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STORVIK MOSJØEN AS i Vefsn hadde 64,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 27 ansatte. Daglig leder er Veronica Danielsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928978559-storvik-mosjoen-as"
---

# STORVIK MOSJØEN AS

Produksjon av metallkonstruksjoner og deler · Vefsn · Etablert 2022

- Org.nr: 928 978 559
- Telefon: 71 69 95 00
- E-post: storvik@storvikgroup.com
- Nettsted: [storvikgroup.com](https://storvikgroup.com)
- Daglig leder: Veronica Danielsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 64,9 mill. kr (+33,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,5 mill. kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 27 (Opp fra 24 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 23
- desember 2025: 24
- april 2026: 25
- juni 2026: 26
- juli 2026: 27
- september 2026: 28
- oktober 2026: 27

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,6 % (god). Ned fra 23,1 % i 2024
- Likviditet: 1,68 (god). Ned fra 2,08 i 2024
- Soliditet: 31,7 % (god). Ned fra 33,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 7,5 % | 23,1 % | 12,6 % |
| Driftsmargin | - | 8,5 % | 4,7 % | 11,2 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 73,7 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 0,86 | 1,84 | 2,08 | 1,68 |
| Soliditet | - | - | 21,7 % | 33,4 % | 31,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 3,6 | 2,0 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 21 992 | 32 651 | 48 677 | 64 850 |
| Driftsresultat | 0 | 1 873 | 1 523 | 5 447 | 3 495 |
| Årsresultat | 0 | 1 459 | 1 183 | 3 817 | 2 475 |
| Driftsmargin | - | 8,5 % | 4,7 % | 11,2 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | - | 15 466 | 17 106 | 17 089 | 21 887 |
| Sum driftskostnader | 0 | - | 31 128 | 43 230 | 61 355 |
| Finansresultat | - | - | −2 | −551 | −316 |
| Resultat før skatt | - | 1 872 | 1 521 | 4 896 | 3 179 |
| Anleggsmidler | - | 5 798 | 6 668 | 5 698 | 5 329 |
| Omløpsmidler | - | 13 221 | 15 174 | 19 943 | 26 728 |
| Sum eiendeler | - | 19 019 | 21 842 | 25 641 | 32 057 |
| Egenkapital | - | - | 4 736 | 8 552 | 10 170 |
| Kortsiktig gjeld | - | 15 341 | 8 236 | 9 582 | 15 919 |
| Langsiktig gjeld | - | 125 | 8 870 | 7 507 | 5 968 |

## Ledelse og styre

- Veronica Danielsen: Daglig leder
- Stein Kjartan Vik: Styrets leder
- Nils Egil Sande: Styremedlem
- Nils Sande: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Pålgarden 8, 8663 Mosjøen
- Postadresse: Industrivegen 13, 6600 Sunndalsøra
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.110 Produksjon av metallkonstruksjoner og deler
- Etablert: 03.03.2022
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2022
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 71 av 262 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av tjenester, produkter og prosjekter og deltakelse i andre virksomheter.

## Siste endringer

- 03.03.2026: Ny forretningsadresse
- 03.03.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000650448&sokeverdi=928978559&spraak=nb)
- 03.03.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000090726&sokeverdi=928978559&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VEPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/959463484-vepro-as) | Vefsn | 8 | 7,4 mill. kr | +9,7 % |
| [SØFTING SANDBLÅSE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/922098964-softing-sandblase-service-as) | Vefsn | - | 1,53 mill. kr | +2,3 % |
| [IMTAS HARSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/933870855-imtas-harstad-as) | Harstad | 27 | 70,5 mill. kr | −28,6 % |
| [JONDAL PRECISION INDUSTRIES A.S](https://www.norscout.com/no/company/913228669-jondal-precision-industries-a-s) | Ullensvang | 27 | 32,4 mill. kr | −9,7 % |
| [MOLA ANLEGGSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916162812-mola-anleggsservice-as) | Narvik | 28 | 48,5 mill. kr | +20,9 % |
| [STÅLTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/943828830-stalteknikk-as) | Klepp | 26 | 82,2 mill. kr | +1,0 % |
| [GJESDAL BLIKK & TAK AS](https://www.norscout.com/no/company/989430874-gjesdal-blikk-tak-as) | Gjesdal | 28 | 52,8 mill. kr | +29,8 % |
| [FERROZINK TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/991791965-ferrozink-trondheim-as) | Trondheim | 26 | 51,2 mill. kr | −13,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
