---
title: "SKAR INDUSTRISERVICE AS (928980944): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SKAR INDUSTRISERVICE AS i Hole hadde 24 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Snorre Skar. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/928980944-skar-industriservice-as"
---

# SKAR INDUSTRISERVICE AS

Bearbeiding av metaller · Hole · Etablert 2022

- Org.nr: 928 980 944
- Telefon: 976 71 571
- E-post: sondre@skar.as
- Daglig leder: Snorre Skar (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24 mill. kr (−11,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −2,69 mill. kr (Margin −11,2 %)
- Ansatte: 20

## Ansatte

- oktober 2025: 17
- mars 2026: 19
- april 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −19,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −14,4 % i 2024
- Likviditet: 1,71 (god). Ned fra 2,16 i 2024
- Soliditet: 51,6 % (meget god). Ned fra 60,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,6 % | 0,8 % | −14,4 % | −19,1 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,8 % | 0,2 % | −7,7 % | −11,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,4 % | 1,0 % | −22,9 % | −34,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,56 | 2,59 | 2,16 | 1,71 |
| Soliditet | 58,3 % | 67,8 % | 66,9 % | 60,7 % | 51,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 0,5 | 0,6 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 783 | 27 311 | 31 024 | 27 038 | 24 038 |
| Driftsresultat | 1 141 | 772 | 63 | −2 081 | −2 687 |
| Årsresultat | 746 | 420 | 73 | −1 615 | −2 065 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 2,8 % | 0,2 % | −7,7 % | −11,2 % |
| Sum gjeld | 8 460 | 4 428 | 4 639 | 5 600 | 6 437 |
| Sum driftskostnader | 22 642 | - | 30 961 | 29 120 | 26 725 |
| Finansresultat | −169 | - | 31 | 17 | 39 |
| Resultat før skatt | - | 569 | 94 | −2 065 | −2 647 |
| Anleggsmidler | 11 103 | 2 704 | 2 293 | 2 130 | 2 284 |
| Omløpsmidler | - | 11 046 | 11 742 | 12 107 | 11 008 |
| Sum eiendeler | 20 298 | 13 750 | 14 035 | 14 237 | 13 292 |
| Egenkapital | 11 838 | 9 322 | 9 396 | 8 637 | 6 854 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 320 | 4 525 | 5 600 | 6 437 |
| Langsiktig gjeld | - | 108 | 114 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Snorre Skar: Daglig leder og styremedlem
- Sondre Skar: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Åsaveien 93, 3531 Krokkleiva
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 26.01.2022
- Tidligere navn: SKAR INDUSTRISERVICE DRIFT AS (2022)
- Aksjekapital: 80 200 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 05.09.2022
- Revisor: [HVERVEN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/979290861-hverven-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [Fenstad Regnskapskontor A/S](https://www.norscout.com/no/company/929983122-fenstad-regnskapskontor-a-s)
- Størrelse: Nr. 146 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive med sveis og platevirksomhet med tilhørende virksomhet, samt delta i andre selskaper med samme eller lignende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 15.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000553807&sokeverdi=928980944&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MELLERUD AS](https://www.norscout.com/no/company/881362902-mellerud-as) | Hole | 5 | 30,1 mill. kr | +42,6 % |
| [HATHACO AS](https://www.norscout.com/no/company/933482219-hathaco-as) | Hole | - | 1,79 mill. kr | - |
| [ÅSAVEIEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928805921-asaveien-holding-as) | Hole | - | - | - |
| [AS Tinn-Per](https://www.norscout.com/no/company/916766491-as-tinn-per) | Hole | 7 | 6,7 mill. kr | +50,1 % |
| [JÆREN MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/990357056-jaeren-maskinering-as) | Hå | 20 | 24,5 mill. kr | −13,5 % |
| [SITO MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/937678967-sito-mek-as) | Tingvoll | 20 | - | - |
| [BTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/917551391-btec-as) | Bømlo | 20 | 29,5 mill. kr | +13,7 % |
| [FREDRIK SVENSSON AS](https://www.norscout.com/no/company/915615716-fredrik-svensson-as) | Sandefjord | 19 | 54,3 mill. kr | −4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
