---
title: "SHOWBAR AS (929002768): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SHOWBAR AS i Stavanger hadde 17,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 44 ansatte. Daglig leder er Øyvind Sørensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929002768-showbar-as"
---

# SHOWBAR AS

Drift av barer · Stavanger · Etablert 2022

- Org.nr: 929 002 768
- Daglig leder: Øyvind Sørensen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,2 mill. kr (+27,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −230 377 kr (Margin −1,3 %)
- Ansatte: 44 (Opp fra 27 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 32
- oktober 2025: 27
- november 2025: 29
- desember 2025: 27
- januar 2026: 32
- mai 2026: 31
- juni 2026: 34
- juli 2026: 40
- august 2026: 43
- september 2026: 45
- oktober 2026: 44

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −6,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 48,2 % i 2024
- Likviditet: 1,11 (tilfredsstillende). Ned fra 1,67 i 2024
- Soliditet: 18,1 % (god). Ned fra 42,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 35,2 % | 48,2 % | −6,0 % |
| Driftsmargin | - | 7,2 % | 6,9 % | 9,8 % | −1,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 146,2 % | 131,8 % | −54,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 1,67 | 1,11 |
| Soliditet | - | 19,9 % | 27,0 % | 42,1 % | 18,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 4,0 | 2,7 | 1,4 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 5 103 | 9 338 | 13 461 | 17 163 |
| Driftsresultat | - | 369 | 642 | 1 323 | −230 |
| Årsresultat | 0 | 279 | 492 | 1 011 | −575 |
| Driftsmargin | - | 7,2 % | 6,9 % | 9,8 % | −1,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 242 | 1 545 | 1 972 | 3 070 |
| Sum driftskostnader | - | 4 735 | 8 696 | 12 138 | 17 394 |
| Finansresultat | - | 0 | 2 | −2 | −345 |
| Resultat før skatt | - | - | 644 | 1 321 | −575 |
| Anleggsmidler | 0 | 35 | 29 | 103 | 1 403 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 088 | 3 302 | 2 345 |
| Sum eiendeler | 0 | 1 552 | 2 117 | 3 405 | 3 748 |
| Egenkapital | 0 | 309 | 572 | 1 433 | 678 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 545 | 1 972 | 2 122 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 949 |

## Ledelse og styre

- Øyvind Sørensen: Daglig leder og styrets leder
- Bjørn Arild Sørensen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kongsgårdbakken 1, 4005 Stavanger
- Postadresse: Robert Scotts gate 2, 4019 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 56.300 Drift av barer
- Etablert: 02.02.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.05.2022
- Revisor: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Regnskapsfører: [RELEVANT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919828129-relevant-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 51 av 518 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bar og pub drift.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000639252&sokeverdi=929002768&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PALÉ AS](https://www.norscout.com/no/company/928562522-pale-as) | Stavanger | 62 | 12,6 mill. kr | −12,3 % |
| [RESTAURANT-INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/937103603-restaurant-invest-as) | Stavanger | 40 | 20,4 mill. kr | −7,0 % |
| [TLA AS](https://www.norscout.com/no/company/925344966-tla-as) | Stavanger | 64 | 20,9 mill. kr | +0,4 % |
| [MUSIKKBAR GARMAN AS](https://www.norscout.com/no/company/967482927-musikkbar-garman-as) | Stavanger | 39 | 12,4 mill. kr | −1,9 % |
| [MØRKEBLÅ AS](https://www.norscout.com/no/company/934342380-morkebla-as) | Stavanger | 139 | 6,04 mill. kr | - |
| [DRINKS & DREAMS AS](https://www.norscout.com/no/company/927222167-drinks-dreams-as) | Stavanger | 29 | 5,54 mill. kr | +29,2 % |
| [CHECKPOINT CLUB AS](https://www.norscout.com/no/company/915521355-checkpoint-club-as) | Stavanger | 27 | 12,8 mill. kr | +19,7 % |
| [BLÅVEIS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/933827798-blaveis-stavanger-as) | Stavanger | 27 | 6,65 mill. kr | +167,1 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
