---
title: "VEST-TELEMARK VÅPEN OG VILLMARK AS (929062639): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VEST-TELEMARK VÅPEN OG VILLMARK AS i Vinje hadde 2,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929062639-vest-telemark-vapen-og-villmark-as"
---

# VEST-TELEMARK VÅPEN OG VILLMARK AS

Detaljhandel med sportsvarer · Vinje

- Org.nr: 929 062 639
- Styreleder: Knut Nylend

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,1 mill. kr (+14,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 349 337 kr (Margin 16,6 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 41,9 % (meget god). Ned fra 50,5 % i 2024
- Likviditet: 2,30 (meget god). Opp fra 1,57 i 2024
- Soliditet: 60,5 % (meget god). Opp fra 45,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 50,5 % | 41,9 % |
| Driftsmargin | - | 6,1 % | 11,5 % | 15,1 % | 16,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 127,9 % | 73,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,27 | 1,57 | 2,30 |
| Soliditet | - | - | 27,9 % | 45,9 % | 60,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,6 | 1,2 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 390 | 689 | 1 828 | 2 099 |
| Driftsresultat | 0 | 24 | 79 | 276 | 349 |
| Årsresultat | 0 | 19 | 59 | 216 | 260 |
| Driftsmargin | - | 6,1 % | 11,5 % | 15,1 % | 16,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 237 | 279 | 382 | 380 |
| Sum driftskostnader | 0 | 366 | 610 | 1 552 | 1 750 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 | 0 | −16 |
| Resultat før skatt | - | - | 80 | 276 | 333 |
| Anleggsmidler | - | - | 31 | 108 | 98 |
| Omløpsmidler | - | - | 356 | 598 | 867 |
| Sum eiendeler | - | - | 387 | 706 | 964 |
| Egenkapital | - | - | 108 | 324 | 584 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 279 | 380 | 377 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 3 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Nylend: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Raulandsvegen 1723, 3864 Rauland
- Postadresse: Postboks 26, 3884 Rauland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 15.03.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Regnskapsfører: [VINJE REKNESKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/983570186-vinje-rekneskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 606 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Børsemakertenester, salg av våpen, ammunisjon, rekvisita, sportsutstyr og det som naturleg høyer inn under det. Sal av tenester inkludert mekanisk arbeid og utleige av personell.

## Kunngjøringer

- 04.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000155168&sokeverdi=929062639&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RAULAND FJELLSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/987270225-rauland-fjellsport-as) | Vinje | 16 | 8,7 mill. kr | +0,5 % |
| [AKE AS](https://www.norscout.com/no/company/971505788-ake-as) | Vinje | - | 58 838 kr | - |
| [SPORT1 VINJE AS](https://www.norscout.com/no/company/938524173-sport1-vinje-as) | Vinje | - | - | - |
| [DRAUMHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/916554206-draumheim-as) | Vinje | - | 2,23 mill. kr | −21,4 % |
| [HAUKELI BUE AS](https://www.norscout.com/no/company/919232099-haukeli-bue-as) | Vinje | - | 1,73 mill. kr | +27 % |
| [VAAGEN TOMTESELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/937077378-vaagen-tomteselskap-as) | Vinje | - | 2,69 mill. kr | - |
| [STRAUMEBUI AS](https://www.norscout.com/no/company/926875256-straumebui-as) | Vinje | - | 520 862 kr | - |
| [SERRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/996081559-serra-norge-as) | Vinje | - | 3,2 mill. kr | −41,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
