---
title: "HUSABØ VINGARD AS (929067843): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HUSABØ VINGARD AS i Sogndal hadde 471 236 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929067843-husabo-vingard-as"
---

# HUSABØ VINGARD AS

Produksjon av vin · Sogndal

- Org.nr: 929 067 843
- Styreleder: Jon Husabø

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 471 236 kr (+476,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 198 761 kr (Margin 42,2 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,9 % (meget god). Opp fra −41,1 % i 2024
- Likviditet: 91,28 (meget god). Opp fra 0,02 i 2024
- Soliditet: −36,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −74,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −41,1 % | 37,9 % |
| Driftsmargin | −37,5 % | −257,9 % | 42,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 0,02 | 91,28 |
| Soliditet | −18,2 % | −74,0 % | −36,4 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 57 | 82 | 471 |
| Driftsresultat | −21 | −211 | 199 |
| Årsresultat | −58 | −258 | 150 |
| Driftsmargin | −37,5 % | −257,9 % | 42,2 % |
| Sum gjeld | 642 | 840 | 776 |
| Sum driftskostnader | 78 | 293 | 272 |
| Finansresultat | −37 | −48 | −49 |
| Resultat før skatt | −58 | −258 | 150 |
| Anleggsmidler | 536 | 469 | 380 |
| Omløpsmidler | 7 | 14 | 189 |
| Sum eiendeler | 543 | 483 | 569 |
| Egenkapital | −99 | −357 | −207 |
| Kortsiktig gjeld | 642 | 740 | 2 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 100 | 774 |

## Ledelse og styre

- Jon Husabø: Styrets leder
- Øyvind Husabø: Styremedlem
- Ingar Husabø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Leitevegen 47, 6856 Sogndal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.020 Produksjon av vin
- Etablert: 14.03.2022
- Aksjekapital: 75 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 06.10.2023
- Størrelse: Nr. 4 av 8 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Vingardsdrift, kulturopplevelsar og turisme, og anna som naturlig fell sammen med dette.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 14.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000114349&sokeverdi=929067843&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KAUPANGER VINGARD AS](https://www.norscout.com/no/company/985068453-kaupanger-vingard-as) | Sogndal | - | 0 kr | - |
| [N.H. LERUMS SAFTFABRIK AS](https://www.norscout.com/no/company/939864059-n-h-lerums-saftfabrik-as) | Sogndal | - | 525 000 kr | - |
| [BALDER BRYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/997363035-balder-brygg-as) | Sogndal | - | 173 830 kr | - |
| [LERUM EIGEDOM KAUPANGER KAI AS](https://www.norscout.com/no/company/992078979-lerum-eigedom-kaupanger-kai-as) | Sogndal | - | 563 968 kr | - |
| [TURKEN BRYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/917180873-turken-brygg-as) | Sogndal | - | 88 607 kr | - |
| [N.H. LERUM AS](https://www.norscout.com/no/company/883423402-n-h-lerum-as) | Sogndal | - | 20,3 mill. kr | +14 % |
| [AS LERUMS SAFTFABRIKK](https://www.norscout.com/no/company/913856325-as-lerums-saftfabrikk) | Sogndal | - | 0 kr | - |
| [LERUM EIGEDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/992714263-lerum-eigedom-as) | Sogndal | - | 22,8 mill. kr | +2,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
