---
title: "EIKENES SERVICE & VEDLIKEHOLD AS (929076540): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EIKENES SERVICE & VEDLIKEHOLD AS i Larvik hadde 1,63 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jørgen Eikenes. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929076540-eikenes-service-vedlikehold-as"
---

# EIKENES SERVICE & VEDLIKEHOLD AS

Bearbeiding av metaller · Larvik

- Org.nr: 929 076 540
- Daglig leder: Jørgen Eikenes (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,63 mill. kr (+6,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 71 935 kr (Margin 4,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,5 % (tilfredsstillende). Ned fra 29,5 % i 2024
- Likviditet: 2,00 (meget god). Ned fra 2,34 i 2024
- Soliditet: 64,0 % (meget god). Opp fra 57,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 29,5 % | 8,5 % |
| Driftsmargin | 11,2 % | 13,5 % | 4,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 51,1 % | 14,0 % |
| Likviditetsgrad | 2,42 | 2,34 | 2,00 |
| Soliditet | 58,7 % | 57,2 % | 64,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,7 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 130 | 1 529 | 1 633 |
| Driftsresultat | 126 | 207 | 72 |
| Årsresultat | 98 | 162 | 56 |
| Driftsmargin | 11,2 % | 13,5 % | 4,4 % |
| Sum gjeld | 228 | 364 | 306 |
| Sum driftskostnader | 1 004 | 1 322 | 1 561 |
| Finansresultat | −1 | 1 | 0 |
| Resultat før skatt | 125 | 207 | 72 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 246 |
| Omløpsmidler | 553 | 851 | 602 |
| Sum eiendeler | 553 | 851 | 849 |
| Egenkapital | 325 | 487 | 543 |
| Kortsiktig gjeld | 228 | 364 | 300 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Jørgen Eikenes: Daglig leder og styrets leder
- Bente Kristin Aasrud: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hanevalsvevet 82, 3277 Steinsholt
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 18.03.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 12.05.2022
- Størrelse: Nr. 456 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Service og vedlikehold innen bygg og anlegg. Mekanisk arbeid.

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000439705&sokeverdi=929076540&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CL SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932958988-cl-service-as) | Larvik | - | 1,91 mill. kr | - |
| [GILLER & SØNN SVEIS & REP AS](https://www.norscout.com/no/company/985978905-giller-sonn-sveis-rep-as) | Larvik | - | 685 640 kr | - |
| [LMH SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921694423-lmh-service-as) | Larvik | - | 2,92 mill. kr | −5,7 % |
| [TANDBERG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/813412942-tandberg-invest-as) | Larvik | - | 0 kr | - |
| [WELMAX AS](https://www.norscout.com/no/company/919501804-welmax-as) | Larvik | - | 2,99 mill. kr | +45,9 % |
| [PRECISION SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/937388225-precision-sveis-as) | Larvik | - | - | - |
| [HENRIKSEN SVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/999621236-henriksen-sveis-as) | Larvik | - | 6,12 mill. kr | +3,0 % |
| [LETIC MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/938537879-letic-maskinering-as) | Larvik | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.06.2026.
