---
title: "PS AUTOTRADING AS (929082109): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PS AUTOTRADING AS i Nore og Uvdal hadde 37,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Peder Strømmen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929082109-ps-autotrading-as"
---

# PS AUTOTRADING AS

Detaljhandel med motorvogner · Nore og Uvdal

- Org.nr: 929 082 109
- Daglig leder: Peder Strømmen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 37,9 mill. kr (+33,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,3 mill. kr (Margin 3,4 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,7 % (tilfredsstillende). Ned fra 19,4 % i 2024
- Likviditet: 1,50 (god). Opp fra 1,42 i 2024
- Soliditet: 19,8 % (god). Opp fra 16,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 13,4 % | 19,4 % | 9,7 % |
| Driftsmargin | - | 12,1 % | 5,3 % | 8,0 % | 3,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 233,2 % | 106,9 % | 121,8 % | 36,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 9,87 | 2,59 | 1,42 | 1,50 |
| Soliditet | - | 45,9 % | 8,2 % | 16,5 % | 19,8 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,2 | 11,2 | 5,1 | 4,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 3 184 | 13 419 | 28 478 | 37 909 |
| Driftsresultat | - | 386 | 708 | 2 267 | 1 304 |
| Årsresultat | 0 | 301 | 473 | 1 456 | 751 |
| Driftsmargin | - | 12,1 % | 5,3 % | 8,0 % | 3,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 390 | 9 012 | 11 424 | 12 182 |
| Sum driftskostnader | - | - | 12 712 | 26 211 | 36 605 |
| Finansresultat | - | - | −101 | −400 | −350 |
| Resultat før skatt | - | 386 | 607 | 1 866 | 954 |
| Anleggsmidler | 0 | 21 | 8 315 | 9 510 | 9 441 |
| Omløpsmidler | - | 701 | 1 501 | 4 173 | 5 751 |
| Sum eiendeler | 0 | 721 | 9 816 | 13 683 | 15 192 |
| Egenkapital | 0 | 331 | 804 | 2 259 | 3 010 |
| Kortsiktig gjeld | - | 71 | 580 | 2 946 | 3 830 |
| Langsiktig gjeld | - | 319 | 8 432 | 8 478 | 8 352 |

## Ledelse og styre

- Peder Strømmen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gvammen 118, 3630 Rødberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 30.03.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.06.2022
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [WÆRP REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/917894558-waerp-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 544 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av motorkjøretøy.

## Siste endringer

- 31.08.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278710&sokeverdi=929082109&spraak=nb)
- 14.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000014761&sokeverdi=929082109&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000744855&sokeverdi=929082109&spraak=nb)
- 16.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000744853&sokeverdi=929082109&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOPPEN BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/951225940-toppen-bil-as) | Nore og Uvdal | 6 | 33,1 mill. kr | +15,3 % |
| [BL AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/928575829-bl-auto-as) | Nore og Uvdal | - | 17,4 mill. kr | +28,6 % |
| [MOBILE RØDBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/975951588-mobile-rodberg-as) | Nore og Uvdal | 8 | 41,2 mill. kr | +12,1 % |
| [SKARPNOR AS](https://www.norscout.com/no/company/923175792-skarpnor-as) | Nore og Uvdal | - | 9,94 mill. kr | +24,1 % |
| [ANDREAS TOPPEN LARSEN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/924959274-andreas-toppen-larsen-invest-as) | Nore og Uvdal | - | 6,64 mill. kr | +66,9 % |
| [BLI AS](https://www.norscout.com/no/company/911856255-bli-as) | Nore og Uvdal | - | 4,81 mill. kr | −43,8 % |
| [NA SALG OG UTLEIE AS](https://www.norscout.com/no/company/983731937-na-salg-og-utleie-as) | Nore og Uvdal | - | 421 068 kr | −78,4 % |
| [NORE AUTO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989232401-nore-auto-holding-as) | Nore og Uvdal | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
