---
title: "GALDHØPIGGEN SOMMERSKISENTER AS (929093984): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GALDHØPIGGEN SOMMERSKISENTER AS i Lom hadde 17,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Silje Vole. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929093984-galdhopiggen-sommerskisenter-as"
---

# GALDHØPIGGEN SOMMERSKISENTER AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Lom · Etablert 2022

- Org.nr: 929 093 984
- Daglig leder: Silje Vole (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,8 mill. kr (+35,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,13 mill. kr (Margin 28,9 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 11 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 17
- desember 2025: 11
- januar 2026: 10
- mai 2026: 12
- juli 2026: 16
- september 2026: 13
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,1 % (meget god). Opp fra 7,6 % i 2024
- Likviditet: 1,69 (god). Ned fra 2,98 i 2024
- Soliditet: 54,0 % (meget god). Opp fra 40,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 22,0 % | 9,0 % | 7,6 % | 28,1 % |
| Driftsmargin | - | 16,6 % | 11,4 % | 8,0 % | 28,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 13,7 % | 9,6 % | 52,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,88 | 2,98 | 1,69 |
| Soliditet | - | 35,6 % | 38,9 % | 40,6 % | 54,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,8 | 1,6 | 1,5 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 9 605 | 11 402 | 13 143 | 17 786 |
| Driftsresultat | - | 1 598 | 1 298 | 1 057 | 5 134 |
| Årsresultat | 0 | 997 | 587 | 441 | 3 763 |
| Driftsmargin | - | 16,6 % | 11,4 % | 8,0 % | 28,9 % |
| Sum gjeld | 0 | 9 461 | 9 156 | 9 154 | 10 261 |
| Sum driftskostnader | - | 8 007 | 10 104 | 12 086 | 12 652 |
| Finansresultat | - | −319 | −539 | −475 | −308 |
| Resultat før skatt | - | - | 759 | 583 | 4 826 |
| Anleggsmidler | 0 | 11 962 | 11 258 | 9 236 | 13 805 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 723 | 6 183 | 8 485 |
| Sum eiendeler | 0 | 14 699 | 14 980 | 15 419 | 22 289 |
| Egenkapital | 0 | 5 238 | 5 824 | 6 265 | 12 029 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 291 | 2 075 | 5 032 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 7 865 | 7 079 | - |

## Ledelse og styre

- Silje Vole: Daglig leder og styremedlem
- Per Arne Vole: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sognefjellsvegen 1463, 2686 Lom
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 24.02.2022
- Tidligere navn: GALDHØPIGGEN SOMMERSKISENTER II AS (2022)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.10.2022
- Revisor: [TORKILDSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/932680955-torkildsen-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 21 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og drive skiheis/alpinanlegg, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 17.07.2026: Ny forretningsadresse
- 27.03.2026: Regnskapsfører endret
- 27.03.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 18.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000562113&sokeverdi=929093984&spraak=nb)
- 04.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000495471&sokeverdi=929093984&spraak=nb)
- 27.03.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000146104&sokeverdi=929093984&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 28.01.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,2 mill. kr
- 28.01.2026: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 4,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TESSFJELLET AS](https://www.norscout.com/no/company/990148570-tessfjellet-as) | Lom | 9 | 560 424 kr | - |
| [SOGNEFJELLET SOMMERSKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/961108365-sognefjellet-sommerskisenter-as) | Lom | - | 1,31 mill. kr | - |
| [SPITERSTULEN BRE- OG FJELLFØRING AS](https://www.norscout.com/no/company/914758114-spiterstulen-bre-og-fjellforing-as) | Lom | - | 95 892 kr | - |
| [JOTUNHEIMEN REIN AS](https://www.norscout.com/no/company/918088458-jotunheimen-rein-as) | Lom | - | 30 000 kr | - |
| [GASTRONOMI I JOTUNHEIMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915611737-gastronomi-i-jotunheimen-as) | Lom | - | 0 kr | - |
| [SUP & STUP AS](https://www.norscout.com/no/company/915294189-sup-stup-as) | Lillesand | 15 | 3,87 mill. kr | +6,7 % |
| [UHM HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/925803634-uhm-holding-as) | Oslo | 14 | 10,9 mill. kr | +58,9 % |
| [SFN EQUINE AS](https://www.norscout.com/no/company/921717571-sfn-equine-as) | Sandefjord | 16 | 2,25 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
