---
title: "MACLEAN AS (929177908): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MACLEAN AS i Oslo hadde 458 000 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Ruben Felipe Mac-Lean. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929177908-maclean-as"
---

# MACLEAN AS

Andre personlige tjenester ikke nevnt annet sted · Oslo

- Org.nr: 929 177 908
- Daglig leder: Ruben Felipe Mac-Lean (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 458 000 kr (+15,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 29 000 kr (Margin 6,3 %)
- Etablert: 2023

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 28,7 % (meget god)
- Likviditet: 2,44 (meget god). Opp fra 1,61 i 2024
- Soliditet: 59,1 % (meget god). Opp fra 38,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 28,7 % |
| Driftsmargin | 4,8 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 54,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 2,44 |
| Soliditet | 38,1 % | 59,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 395 | 458 |
| Driftsresultat | 19 | 29 |
| Årsresultat | 12 | 30 |
| Driftsmargin | 4,8 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 57 | 45 |
| Sum driftskostnader | 376 | - |
| Finansresultat | 0 | - |
| Resultat før skatt | 19 | 27 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 92 | 110 |
| Sum eiendeler | 92 | 110 |
| Egenkapital | 35 | 65 |
| Kortsiktig gjeld | 57 | 45 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Ruben Felipe Mac-Lean: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Pløens gate 4, 0181 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 96.990 Andre personlige tjenester ikke nevnt annet sted
- Etablert: 01.08.2023
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSHUSET AS](https://www.norscout.com/no/company/971644907-regnskapshuset-as)
- Størrelse: Nr. 250 av 460 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Tatovering og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 26.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000715977&sokeverdi=929177908&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000648661&sokeverdi=929177908&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [POSYPETS AS](https://www.norscout.com/no/company/928921689-posypets-as) | Oslo | - | 542 130 kr | - |
| [HUNDEMOMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/932243172-hundemoment-as) | Oslo | - | 371 933 kr | - |
| [REFLECTION INK AS](https://www.norscout.com/no/company/934564774-reflection-ink-as) | Oslo | - | 574 417 kr | - |
| [SOLARMAX CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/915557260-solarmax-consult-as) | Oslo | - | 370 901 kr | - |
| [HUNDEPASSERNE FORNEBU AS](https://www.norscout.com/no/company/917616124-hundepasserne-fornebu-as) | Oslo | - | 594 019 kr | - |
| [RYDDEHJELPEREN AS](https://www.norscout.com/no/company/932046849-ryddehjelperen-as) | Oslo | - | 343 395 kr | - |
| [RACEDAYS AS](https://www.norscout.com/no/company/831005882-racedays-as) | Oslo | - | 617 024 kr | - |
| [PB TATTOO STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/933336557-pb-tattoo-studio-as) | Oslo | - | 321 617 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
