---
title: "STANTEK AS (929186249): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STANTEK AS i Kongsvinger hadde 41,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 17 ansatte. Daglig leder er Terje Aalrust. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929186249-stantek-as"
---

# STANTEK AS

Produksjon av låser og beslag · Kongsvinger · Etablert 1978

- Org.nr: 929 186 249
- Telefon: 62 83 10 20
- E-post: post@stantek.no
- Nettsted: [stantek.no](https://stantek.no)
- Daglig leder: Terje Aalrust (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 41,6 mill. kr (+17,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 736 788 kr (Margin 1,8 %)
- Ansatte: 17 (Ned fra 18 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 18
- januar 2026: 19
- februar 2026: 18
- juli 2026: 17
- september 2026: 18
- oktober 2026: 17

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,7 % (svak). Opp fra 2,8 % i 2024
- Likviditet: 1,69 (god). Ned fra 2,12 i 2024
- Soliditet: 38,0 % (god). Ned fra 45,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,1 % | 3,2 % | 2,8 % | 3,7 % |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,2 % | 1,4 % | 1,2 % | 1,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 13,3 % | 2,0 % | 1,8 % | 1,4 % |
| Likviditetsgrad | 2,01 | 2,26 | 2,20 | 2,12 | 1,69 |
| Soliditet | 35,9 % | 42,6 % | 45,0 % | 45,5 % | 38,0 % |
| Gjeldsgrad | 1,8 | 1,3 | 1,2 | 1,2 | 1,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 739 | 36 527 | 33 410 | 35 440 | 41 636 |
| Driftsresultat | 477 | 1 169 | 464 | 424 | 737 |
| Årsresultat | 301 | 745 | 112 | 104 | 94 |
| Driftsmargin | 1,5 % | 3,2 % | 1,4 % | 1,2 % | 1,8 % |
| Sum gjeld | 12 201 | 10 194 | 9 279 | 9 201 | 15 988 |
| Sum driftskostnader | - | - | 32 945 | 35 016 | 40 899 |
| Finansresultat | - | - | −316 | −286 | −617 |
| Resultat før skatt | 386 | 955 | 148 | 137 | 120 |
| Anleggsmidler | 2 033 | 1 545 | 1 190 | 756 | 5 317 |
| Omløpsmidler | 17 000 | 16 226 | 15 679 | 16 138 | 20 458 |
| Sum eiendeler | 19 033 | 17 771 | 16 868 | 16 894 | 25 775 |
| Egenkapital | 6 832 | 7 577 | 7 589 | 7 693 | 9 787 |
| Kortsiktig gjeld | 8 465 | 7 193 | 7 139 | 7 623 | 12 140 |
| Langsiktig gjeld | 3 736 | 3 001 | 2 140 | 1 578 | 3 848 |

## Ledelse og styre

- Terje Aalrust: Daglig leder og styremedlem
- Oddvar Aalrust: Styrets leder
- Marit Aalrust: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Norvald Strands veg 93, 2212 Kongsvinger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.620 Produksjon av låser og beslag
- Etablert: 01.12.1978
- Tidligere navn: Stantek Kongsvinger A/S (1995 til 2014)
- Aksjekapital: 2 525 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1975
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 39 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Mekanisk verksteddrift samt hva hermed står i forbindelse, - herunder delta i andre selskaper med liknende eller beslektet virksomhet.

## Siste endringer

- 14.07.2026: Daglig leder endret

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601836&sokeverdi=929186249&spraak=nb)
- 14.07.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000543352&sokeverdi=929186249&spraak=nb)
- 17.11.2025: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000839046&sokeverdi=929186249&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000739572&sokeverdi=929186249&spraak=nb)
- 13.09.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000739573&sokeverdi=929186249&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000529187&sokeverdi=929186249&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 12.05.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 2,93 mill. kr
- 19.12.2022: Tilskudd fra ENOVA SF, 4,2 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STANTEK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987410299-stantek-eiendom-as) | Kongsvinger | - | 1,3 mill. kr | +8,3 % |
| [STANTEK HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989015680-stantek-holding-as) | Kongsvinger | - | - | - |
| [KB SPENNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/966074035-kb-spennteknikk-as) | Kongsvinger | 32 | 79,3 mill. kr | −6,5 % |
| [KL KVALITETSVEIS AS](https://www.norscout.com/no/company/921698917-kl-kvalitetsveis-as) | Kongsvinger | 10 | 3,3 mill. kr | +170,8 % |
| [TOOLMARKET AS](https://www.norscout.com/no/company/991791922-toolmarket-as) | Kongsvinger | 6 | 11,9 mill. kr | +22,4 % |
| [DAHLMANS MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/916174837-dahlmans-mekaniske-as) | Kongsvinger | 5 | 3,63 mill. kr | −35,2 % |
| [SPENNTEKNIKK INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/993504831-spennteknikk-international-as) | Kongsvinger | - | 1,42 mill. kr | −0,8 % |
| [KB GRUPPEN KONGSVINGER AS](https://www.norscout.com/no/company/913520785-kb-gruppen-kongsvinger-as) | Kongsvinger | - | 434 058 kr | −60,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
