---
title: "VALDRES DEKK AS (929227050): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VALDRES DEKK AS i Nord-Aurdal hadde 4,84 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Erik Celius. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929227050-valdres-dekk-as"
---

# VALDRES DEKK AS

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Nord-Aurdal

- Org.nr: 929 227 050
- Daglig leder: Erik Celius (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,84 mill. kr (+44,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 107 626 kr (Margin 2,2 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,9 % (god). Ned fra 18,5 % i 2024
- Likviditet: 2,61 (meget god). Opp fra 1,91 i 2024
- Soliditet: 61,9 % (meget god). Opp fra 44,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 33,4 % | 56,5 % | 18,5 % | 12,9 % |
| Driftsmargin | - | 6,4 % | 13,3 % | 4,1 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 121,1 % | 37,3 % | 24,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,97 | 1,91 | 2,61 |
| Soliditet | - | 27,0 % | 56,8 % | 44,5 % | 61,9 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,7 | 0,8 | 1,2 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 857 | 2 036 | 3 356 | 4 840 |
| Driftsresultat | 0 | 55 | 271 | 138 | 108 |
| Årsresultat | 0 | 44 | 271 | 112 | 84 |
| Driftsmargin | - | 6,4 % | 13,3 % | 4,1 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 0 | 239 | 274 | 515 | 306 |
| Sum driftskostnader | 0 | 803 | 1 765 | 3 217 | 4 732 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | 271 | 144 | 109 |
| Anleggsmidler | 0 | 150 | 141 | 105 | 99 |
| Omløpsmidler | - | - | 492 | 822 | 703 |
| Sum eiendeler | 0 | 327 | 633 | 927 | 802 |
| Egenkapital | 0 | 88 | 360 | 412 | 496 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 166 | 430 | 270 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 108 | 85 | 36 |

## Ledelse og styre

- Erik Celius: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brustogosvingen 6, 2920 Leira i Valdres
- Postadresse: Tingnesvegen 10, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 20.04.2022
- Aksjekapital: 50 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 17.06.2022
- Regnskapsfører: [HEGGE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/914288525-hegge-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 286 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av dekk og felg samt verkstedtjenester og det som naturlig hører inn under dette.

## Kunngjøringer

- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000371381&sokeverdi=929227050&spraak=nb)
- 14.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000175543&sokeverdi=929227050&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BIL OG TRUCKSENTER VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/886836872-bil-og-trucksenter-valdres-as) | Nord-Aurdal | 14 | 65,3 mill. kr | +33,2 % |
| [FAGERNES BILBADELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/925262005-fagernes-bilbadeland-as) | Nord-Aurdal | - | 5,35 mill. kr | −49,3 % |
| [FRITIDSSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/966751150-fritidssenteret-as) | Nord-Aurdal | - | 4,46 mill. kr | −24,3 % |
| [FAGERNES LANDHANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/920887449-fagernes-landhandel-as) | Nord-Aurdal | 5 | 2,19 mill. kr | +16,5 % |
| [MOVEMENT MADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930709700-movement-made-as) | Nord-Aurdal | - | 4,08 mill. kr | +77,5 % |
| [FRANITA AS](https://www.norscout.com/no/company/952144782-franita-as) | Nord-Aurdal | 5 | 3,1 mill. kr | −1,1 % |
| [DAMENES KLÆR AS](https://www.norscout.com/no/company/995776308-damenes-klaer-as) | Nord-Aurdal | - | 3,68 mill. kr | +8,3 % |
| [VALDRES OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/993546372-valdres-optikk-as) | Nord-Aurdal | 5 | 3,38 mill. kr | +26,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
