---
title: "OPTIMAL BRANNSIKKERHET AS (929261879): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OPTIMAL BRANNSIKKERHET AS i Skien hadde 264 712 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Andre Skauen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929261879-optimal-brannsikkerhet-as"
---

# OPTIMAL BRANNSIKKERHET AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Skien

- Org.nr: 929 261 879
- Daglig leder: Andre Skauen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 264 712 kr (+12 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 106 611 kr (Margin 40,3 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 44,3 % (meget god). Ned fra 76,5 % i 2024
- Likviditet: 4,33 (meget god). Ned fra 5,18 i 2024
- Soliditet: 76,9 % (meget god). Ned fra 80,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 76,5 % | 44,3 % |
| Driftsmargin | 63,3 % | 45,2 % | 40,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 93,2 % | 56,5 % |
| Likviditetsgrad | 6,47 | 5,18 | 4,33 |
| Soliditet | 84,5 % | 80,7 % | 76,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 97 | 236 | 265 |
| Driftsresultat | 61 | 107 | 107 |
| Årsresultat | 49 | 84 | 83 |
| Driftsmargin | 63,3 % | 45,2 % | 40,3 % |
| Sum gjeld | 13 | 38 | 66 |
| Sum driftskostnader | 36 | 129 | 158 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 61 | 107 | 107 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 87 | 195 | 286 |
| Sum eiendeler | 87 | 195 | 286 |
| Egenkapital | 73 | 157 | 220 |
| Kortsiktig gjeld | 13 | 38 | 66 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Andre Skauen: Daglig leder og styrets leder
- Elin Taraldlien: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Øvregate 143, 3714 Skien
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 21.04.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 27.06.2023
- Størrelse: Nr. 4 344 av 5 674 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulenttjenester innenfor brannteknisk sikkerhet og tilhørende tjenester.

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000278726&sokeverdi=929261879&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [REFRACTORY CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/998181283-refractory-consulting-as) | Skien | - | 267 500 kr | - |
| [LETH-OLSEN MATERIALS CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/933915921-leth-olsen-materials-consulting-as) | Skien | - | 254 898 kr | - |
| [BAKKEN ENGINEERING AS](https://www.norscout.com/no/company/920774733-bakken-engineering-as) | Skien | - | 445 130 kr | −79 % |
| [SCHEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/923451137-scheen-as) | Skien | - | 149 091 kr | - |
| [OSPESKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/925067229-ospeskog-as) | Skien | - | 565 950 kr | - |
| [THILMAS AS](https://www.norscout.com/no/company/813451832-thilmas-as) | Skien | - | 96 924 kr | - |
| [ARTIN PIPING AS](https://www.norscout.com/no/company/998657113-artin-piping-as) | Skien | - | 575 114 kr | −82,6 % |
| [SJØ CONSULTING AS](https://www.norscout.com/no/company/999328202-sjo-consulting-as) | Skien | - | 45 500 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 20.05.2026.
