---
title: "HV CADRE HOLDING AS (929264282): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HV CADRE HOLDING AS i Stavanger er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Anders Drage. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929264282-hv-cadre-holding-as"
---

# HV CADRE HOLDING AS

Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · Stavanger

- Org.nr: 929 264 282
- Daglig leder: Anders Drage

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −1,32 mill. kr
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −0,2 % (ikke tilfredsstillende). Samme som i 2024
- Likviditet: 2,09 (meget god). Opp fra 0,30 i 2024
- Soliditet: 99,8 % (meget god). Ned fra 99,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,2 % | −0,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −0,2 % | −0,2 % |
| Likviditetsgrad | 3,10 | 0,30 | 2,09 |
| Soliditet | 99,8 % | 99,9 % | 99,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 0 | - |
| Driftsresultat | −1 281 | −1 229 | −1 322 |
| Årsresultat | −1 279 | −1 226 | −1 191 |
| Sum gjeld | 928 | 801 | 1 306 |
| Sum driftskostnader | 1 281 | 1 229 | 1 322 |
| Finansresultat | 2 | 3 | 131 |
| Resultat før skatt | −1 279 | −1 226 | −1 191 |
| Anleggsmidler | 572 531 | 573 812 | 824 986 |
| Omløpsmidler | 2 876 | 242 | 2 728 |
| Sum eiendeler | 575 407 | 574 055 | 827 714 |
| Egenkapital | 574 480 | 573 253 | 826 408 |
| Kortsiktig gjeld | 928 | 801 | 1 306 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anders Drage: Daglig leder
- Pål Magnus Reed: Styrets leder
- Ove Gusevik: Styremedlem
- Hilde Bakken: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Jåttåvågveien 7, 4020 Stavanger
- Postadresse: Postboks 8120, 4068 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 35.121 Produksjon av elektrisitet fra vannkraft
- Etablert: 21.03.2022
- Tidligere navn: HV NEF INVEST VICTOR II AS (2022)
- Aksjekapital: 36 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [DELOITTE AS](https://www.norscout.com/no/company/980211282-deloitte-as)
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Formål: Investere i aksjer, finansielle instrumenter, både ved egenkapital og gjeld, samt annen virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 17.10.2026: Næringskode endret
- 09.10.2026: Aksjekapital endret
- 09.10.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 05.05.2026: Styret endret
- 13.02.2026: Kapitalforhøyelse registrert
- 13.02.2026: Aksjekapital endret

## Kunngjøringer

- 09.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000792195&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 09.10.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000792196&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000457902&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 05.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000236635&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 13.02.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000056423&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 13.02.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000056424&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000708449&sokeverdi=929264282&spraak=nb)
- 21.08.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000708450&sokeverdi=929264282&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVANEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/916447264-svanedal-as) | Stavanger | - | 4,73 mill. kr | +13 % |
| [JØRPELAND KRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/962130453-jorpeland-kraft-as) | Stavanger | - | 109 mill. kr | +18 % |
| [LYSE PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980335216-lyse-produksjon-as) | Stavanger | 42 | 6,71 mrd. kr | +25,9 % |
| [IBERDROLA RENEWABLES NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/927245213-iberdrola-renewables-norway-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [SKJOLDBLAD VIND AS](https://www.norscout.com/no/company/929602080-skjoldblad-vind-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [NOOVA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924782595-noova-holding-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [ALLTO ENERGY AS](https://www.norscout.com/no/company/931970070-allto-energy-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [NVER AS](https://www.norscout.com/no/company/922718407-nver-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 18.10.2026.
