---
title: "ERLEND FASSELAND AS (929285352): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ERLEND FASSELAND AS i Lindesnes hadde 170 922 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929285352-erlend-fasseland-as"
---

# ERLEND FASSELAND AS

Overflatebehandling av metaller · Lindesnes

- Org.nr: 929 285 352
- Styreleder: Erlend Fasseland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 170 922 kr (−42,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6 694 kr (Margin 3,9 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,7 % (svak). Ned fra 7,0 % i 2024
- Likviditet: 0,67 (svak). Opp fra 0,28 i 2024
- Soliditet: 30,6 % (god). Opp fra 27,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 7,0 % | 4,7 % |
| Driftsmargin | 49,8 % | 53,9 % | 3,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 23,1 % | 16,1 % |
| Likviditetsgrad | 0,21 | 0,28 | 0,67 |
| Soliditet | 21,4 % | 27,3 % | 30,6 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 2,7 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 139 | 298 | 171 |
| Driftsresultat | 69 | 161 | 7 |
| Årsresultat | 56 | 100 | 104 |
| Driftsmargin | 49,8 % | 53,9 % | 3,9 % |
| Sum gjeld | 1 861 | 1 620 | 1 618 |
| Sum driftskostnader | 70 | 137 | 164 |
| Finansresultat | 0 | −32 | 100 |
| Resultat før skatt | 69 | 129 | 106 |
| Anleggsmidler | 2 287 | 2 189 | 2 238 |
| Omløpsmidler | 81 | 39 | 92 |
| Sum eiendeler | 2 368 | 2 228 | 2 330 |
| Egenkapital | 507 | 608 | 712 |
| Kortsiktig gjeld | 383 | 139 | 138 |
| Langsiktig gjeld | 1 478 | 1 481 | - |

## Ledelse og styre

- Erlend Fasseland: Styrets leder
- Sindre Ågedal: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Buøystranda 25, 4517 Mandal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 22.04.2022
- Aksjekapital: 460 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 09.06.2022
- Regnskapsfører: [ADB-SENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/938683913-adb-senteret-as)
- Størrelse: Nr. 100 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lakkering, sandblåsing og kjøp og salg av andre produkter og tjenester, drift og utleie av fast eiendom, kjøp og salg av aksjer samt alt hva dermed står i forbindelse, herunder gjennom å delta i andre selskaper eller foretak.

## Kunngjøringer

- 16.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000182008&sokeverdi=929285352&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TOR FASSELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/955668359-tor-fasseland-as) | Lindesnes | 20 | 29,3 mill. kr | −5,3 % |
| [CENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/935606713-cento-as) | Lindesnes | - | 118 688 kr | - |
| [TF INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/988911054-tf-invest-as) | Lindesnes | - | 102 000 kr | - |
| [MANDAL LOOMS AS](https://www.norscout.com/no/company/920572774-mandal-looms-as) | Lindesnes | - | 304 310 kr | - |
| [DK INOX NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935573920-dk-inox-norge-as) | Lindesnes | - | 584 092 kr | - |
| [SØR SVEIS RØSSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/991827587-sor-sveis-rosstad-as) | Lindesnes | - | 597 129 kr | - |
| [TOYA AS](https://www.norscout.com/no/company/979497784-toya-as) | Lindesnes | - | 50 000 kr | - |
| [K-VT AS](https://www.norscout.com/no/company/827064742-k-vt-as) | Lindesnes | - | 643 895 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.07.2026.
