---
title: "STORSAND GÅRD CAMPING AS (929338839): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STORSAND GÅRD CAMPING AS i Malvik hadde 10,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 24 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929338839-storsand-gard-camping-as"
---

# STORSAND GÅRD CAMPING AS

Drift av campingplasser · Malvik · Etablert 1980

- Org.nr: 929 338 839
- Telefon: 73976360
- E-post: laro@storsandgaard.no
- Styreleder: Lars Ronæss (også forretningsfører)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,8 mill. kr (+1,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,53 mill. kr (Margin 14,1 %)
- Ansatte: 24 (Opp fra 6 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 6
- juni 2026: 9
- juli 2026: 23
- august 2026: 24

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,6 % (meget god). Opp fra 5,5 % i 2024
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Opp fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 65,5 % (meget god). Opp fra 53,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | 17,2 % | 5,5 % | 20,6 % |
| Driftsmargin | 42,9 % | 37,5 % | 42,8 % | 9,7 % | 14,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 21,0 % | 7,8 % | 34,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,35 | 1,03 | 1,19 |
| Soliditet | 89,7 % | 89,7 % | 74,7 % | 53,5 % | 65,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,9 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 10 197 | 9 430 | 11 035 | 10 612 | 10 805 |
| Driftsresultat | 4 378 | 3 539 | 4 719 | 1 033 | 1 528 |
| Årsresultat | 3 422 | 2 780 | 3 705 | 821 | 1 196 |
| Driftsmargin | 42,9 % | 37,5 % | 42,8 % | 9,7 % | 14,1 % |
| Sum gjeld | 2 607 | 2 605 | 7 626 | 3 910 | 2 308 |
| Sum driftskostnader | 5 819 | 5 891 | 6 317 | 9 579 | 9 277 |
| Finansresultat | 12 | 26 | 37 | 23 | 8 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 755 | 1 056 | 1 537 |
| Anleggsmidler | 24 201 | 23 367 | 22 583 | 4 561 | 4 104 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 564 | 3 840 | 2 591 |
| Sum eiendeler | 25 405 | 25 294 | 30 146 | 8 401 | 6 695 |
| Egenkapital | 22 798 | 22 688 | 22 521 | 4 491 | 4 387 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 5 614 | 3 742 | 2 172 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 012 | 167 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Ronæss: Styrets leder og forretningsfører
- Thor Arne Falkanger: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Storsandvegen 1A, 7563 Malvik
- Postadresse: Postboks 2659 Solli, 0203 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.300 Drift av campingplasser
- Etablert: 10.06.1980
- Tidligere navn: STORSAND CAMPINGDRIFT AS (2024); STORSAND GÅRD AS (2018 til 2024); STORSAND AS (2017 til 2018); STORSAND GÅRD AS (1995 til 2003)
- Aksjekapital: 580 606 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2007
- Revisor: [STATSAUTORISERT REVISOR OLAFSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997543327-statsautorisert-revisor-olafsen-as)
- Størrelse: Nr. 55 av 546 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av campingplass og annen virksomhet som er knyttet til campingvirksomhet. Videre kjøp, drift og salg av fast eiendom, dessuten å gjøre seg interessert ved aksjetegning eller på annen måte i andre virksomhet.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000559119&sokeverdi=929338839&spraak=nb)
- 23.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000755155&sokeverdi=929338839&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000540146&sokeverdi=929338839&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKHAMMER CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/986875298-vikhammer-camping-as) | Malvik | - | 0 kr | - |
| [STAV HOTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/989238965-stav-hotel-as) | Malvik | 12 | 10,3 mill. kr | +11,5 % |
| [WERENT AS](https://www.norscout.com/no/company/931902458-werent-as) | Malvik | - | 45 755 kr | - |
| [ANVIKSTRANDA OG DONAVALL CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/946852368-anvikstranda-og-donavall-camping-as) | Larvik | 25 | 11,9 mill. kr | +2,0 % |
| [NORDNES KRO OG CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/981115260-nordnes-kro-og-camping-as) | Saltdal | 24 | 10,7 mill. kr | +2,8 % |
| [AARETHUN AS](https://www.norscout.com/no/company/995420309-aarethun-as) | Lærdal | 25 | 19,2 mill. kr | −4,3 % |
| [FJELLSTUA DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/814450562-fjellstua-drift-as) | Sigdal | 23 | 10,4 mill. kr | +6,1 % |
| [TROLLTUNGA CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915573290-trolltunga-camping-as) | Ullensvang | 26 | 10,9 mill. kr | +8,9 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
