---
title: "SPTRUCKING AS (929343131): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPTRUCKING AS i Nannestad hadde 1,23 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Punnerud. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929343131-sptrucking-as"
---

# SPTRUCKING AS

Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · Nannestad

- Org.nr: 929 343 131
- Daglig leder: Stian Punnerud (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,23 mill. kr (+71,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 77 007 kr (Margin 6,3 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,7 % (god). Opp fra 8,2 % i 2024
- Likviditet: 1,52 (god). Opp fra 1,35 i 2024
- Soliditet: 34,4 % (god). Opp fra 25,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 53,3 % | 8,2 % | 12,7 % |
| Driftsmargin | 15,4 % | 10,3 % | 4,4 % | 6,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 124,8 % | 25,3 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,78 | 1,35 | 1,52 |
| Soliditet | 39,6 % | 43,9 % | 25,7 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 1,3 | 2,9 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 136 | 897 | 715 | 1 226 |
| Driftsresultat | 21 | 92 | 31 | 77 |
| Årsresultat | 19 | 72 | 23 | 60 |
| Driftsmargin | 15,4 % | 10,3 % | 4,4 % | 6,3 % |
| Sum gjeld | 59 | 140 | 384 | 454 |
| Sum driftskostnader | - | 805 | 684 | 1 149 |
| Finansresultat | - | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 21 | 92 | 31 | 77 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 96 | 250 | 517 | 693 |
| Sum eiendeler | 96 | 250 | 517 | 693 |
| Egenkapital | 38 | 110 | 133 | 238 |
| Kortsiktig gjeld | 59 | 140 | 384 | 454 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Stian Punnerud: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o SPTRUCKING AS, Vålaugsvegen 6, 2032 Maura
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.820 Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner
- Etablert: 07.03.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 11.10.2022
- Størrelse: Nr. 384 av 543 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import og salg av bilrekvisita og radiokummunikasjonsutstyr. Salg/produksjon ved. Traktortjenester (snøbrøyting/strøing) etc. Utleie av maskin/utstyr, vedlikehold av grøntanlegg, bilpleie, lagring av utstyr/utleie av dette, div reparasjon/vedlikehold av biler og maskinelt utstyr, transport av gods på vei og utleie av arbeidskraft. Entreprenørvirksomhet, grunnarbeid og graving.

## Kunngjøringer

- 07.09.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000732991&sokeverdi=929343131&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000662251&sokeverdi=929343131&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KEMPOWER AS](https://www.norscout.com/no/company/926667645-kempower-as) | Nannestad | 18 | 184 mill. kr | +22 % |
| [A-B CARS AS](https://www.norscout.com/no/company/920060641-a-b-cars-as) | Nannestad | - | 877 523 kr | −66,7 % |
| [R1 FORGED AS](https://www.norscout.com/no/company/936442935-r1-forged-as) | Nannestad | - | - | - |
| [ERATO AS](https://www.norscout.com/no/company/838236642-erato-as) | Nannestad | - | 1,41 mill. kr | −9,3 % |
| [JS BLINK AS](https://www.norscout.com/no/company/930746053-js-blink-as) | Nannestad | - | 979 990 kr | −34,1 % |
| [SCANDIC DESI AS](https://www.norscout.com/no/company/927335417-scandic-desi-as) | Nannestad | - | 1,51 mill. kr | −4,9 % |
| [ANRIMO AS](https://www.norscout.com/no/company/989911589-anrimo-as) | Nannestad | - | 2,07 mill. kr | −12,2 % |
| [BROMBROM AS](https://www.norscout.com/no/company/933174867-brombrom-as) | Nannestad | - | 850 472 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
