---
title: "HAVLINER AS (929350081): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HAVLINER AS i Nærøysund hadde 1,01 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929350081-havliner-as"
---

# HAVLINER AS

Fiske og fangst i sjø · Nærøysund

- Org.nr: 929 350 081
- Styreleder: Leif Ingar Sandnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,01 mill. kr (−24,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −137 937 kr (Margin −13,7 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −3,3 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak)
- Soliditet: −10,1 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 2,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 6,5 % | −3,3 % |
| Driftsmargin | 19,2 % | 20,1 % | −13,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 71,5 % | - |
| Likviditetsgrad | 24,35 | - | 0,88 |
| Soliditet | 0,3 % | 2,9 % | −10,1 % |
| Gjeldsgrad | 341,7 | 33,2 | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 261 | 1 325 | 1 005 |
| Driftsresultat | 242 | 267 | −138 |
| Årsresultat | −9 | 105 | −510 |
| Driftsmargin | 19,2 % | 20,1 % | −13,7 % |
| Sum gjeld | 4 241 | 3 894 | 4 281 |
| Sum driftskostnader | 1 020 | 1 058 | 1 143 |
| Finansresultat | −248 | −220 | −509 |
| Resultat før skatt | −7 | 46 | −647 |
| Anleggsmidler | 3 720 | 3 636 | 3 549 |
| Omløpsmidler | 533 | 375 | 339 |
| Sum eiendeler | 4 253 | 4 011 | 3 888 |
| Egenkapital | 12 | 117 | −393 |
| Kortsiktig gjeld | 22 | −73 | 387 |
| Langsiktig gjeld | 4 219 | 3 967 | 3 894 |

## Ledelse og styre

- Leif Ingar Sandnes: Styrets leder
- Ståle Ramstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Svanafloveien 83, 7924 Austafjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.110 Fiske og fangst i sjø
- Etablert: 04.05.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 19.12.2022
- Regnskapsfører: [JAMA REGNSKAPSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/950721820-jama-regnskapsservice-as)
- Størrelse: Nr. 1 423 av 2 105 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive fiske og annen fangst, herunder delta i andre selskap, samt det som naturlig hører til.

## Siste endringer

- 08.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 27.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000439745&sokeverdi=929350081&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000631186&sokeverdi=929350081&spraak=nb)
- 09.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000563837&sokeverdi=929350081&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BJØRNUNGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/997003411-bjornungen-as) | Nærøysund | - | 1,02 mill. kr | - |
| [TOR ARNT AS](https://www.norscout.com/no/company/930307386-tor-arnt-as) | Nærøysund | - | 829 212 kr | - |
| [HYRA SJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/926645641-hyra-sjo-as) | Nærøysund | - | 1,04 mill. kr | −33,2 % |
| [HYRA AS](https://www.norscout.com/no/company/919790318-hyra-as) | Nærøysund | - | 708 000 kr | - |
| [KVALØ FJORDFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/935261848-kvalo-fjordfiske-as) | Nærøysund | - | 1,1 mill. kr | - |
| [SANDVÆR KYSTFISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/933024482-sandvaer-kystfiske-as) | Nærøysund | - | 687 554 kr | - |
| [JELLUM AS](https://www.norscout.com/no/company/932748983-jellum-as) | Nærøysund | - | 1,15 mill. kr | - |
| [HARALD BERGE AS](https://www.norscout.com/no/company/993579432-harald-berge-as) | Nærøysund | - | 566 113 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 28.06.2026.
