---
title: "C. SØRUM INVEST AS (929417623): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "C. SØRUM INVEST AS i Rælingen hadde 1,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929417623-c-sorum-invest-as"
---

# C. SØRUM INVEST AS

Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted · Rælingen

- Org.nr: 929 417 623
- Styreleder: Christian Sørum

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,22 mill. kr (+1,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,11 mill. kr (Margin 91,1 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,1 % (meget god). Ned fra 27,3 % i 2024
- Likviditet: 7,03 (meget god). Opp fra 5,25 i 2024
- Soliditet: 48,9 % (meget god). Opp fra 39,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,3 % | 22,1 % |
| Driftsmargin | 99,8 % | 96,6 % | 91,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 86,4 % | 49,5 % |
| Likviditetsgrad | 4,20 | 5,25 | 7,03 |
| Soliditet | 22,5 % | 39,2 % | 48,9 % |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 1,5 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 000 | 1 200 | 1 220 |
| Driftsresultat | 998 | 1 159 | 1 112 |
| Årsresultat | 878 | 914 | 867 |
| Driftsmargin | 99,8 % | 96,6 % | 91,1 % |
| Sum gjeld | 3 080 | 2 804 | 2 795 |
| Sum driftskostnader | 2 | 41 | 108 |
| Finansresultat | 100 | 11 | 0 |
| Resultat før skatt | 1 097 | 1 169 | 1 112 |
| Anleggsmidler | 3 015 | 2 531 | 2 554 |
| Omløpsmidler | 962 | 2 084 | 2 918 |
| Sum eiendeler | 3 977 | 4 615 | 5 472 |
| Egenkapital | 896 | 1 811 | 2 678 |
| Kortsiktig gjeld | 229 | 397 | 415 |
| Langsiktig gjeld | 2 851 | 2 407 | - |

## Ledelse og styre

- Christian Sørum: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tangerudvegen 1, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.190 Sportsaktiviteter ikke nevnt annet sted
- Etablert: 20.05.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 25.10.2023
- Regnskapsfører: [FRAM ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/931467662-fram-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 192 av 404 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av aksjer samt annen eiendom ellers.

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000617125&sokeverdi=929417623&spraak=nb)
- 22.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000612820&sokeverdi=929417623&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AZUN FREESTYLE AS](https://www.norscout.com/no/company/995873389-azun-freestyle-as) | Rælingen | - | 1,18 mill. kr | −7,5 % |
| [TRIO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/931831984-trio-holding-as) | Rælingen | - | 1,18 mill. kr | −1,6 % |
| [MAB HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/924526440-mab-holding-as) | Rælingen | - | 24 488 kr | - |
| [INT ART GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/927414759-int-art-group-as) | Rælingen | - | - | - |
| [STELLATA AS](https://www.norscout.com/no/company/992333952-stellata-as) | Porsgrunn | - | 1,25 mill. kr | - |
| [TINA MAZARINO GOLF AS](https://www.norscout.com/no/company/922264147-tina-mazarino-golf-as) | Asker | - | 1,21 mill. kr | - |
| [MONGO PUSH AS](https://www.norscout.com/no/company/936143075-mongo-push-as) | Oslo | - | 1,3 mill. kr | - |
| [SLETTEN HESTESPORTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/933693449-sletten-hestesportsenter-as) | Rana | - | 1,19 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
