---
title: "TINGVOLL DØR OG VINDU AS (929418778): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TINGVOLL DØR OG VINDU AS i Tingvoll hadde 10,9 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Einar Bergslid. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929418778-tingvoll-dor-og-vindu-as"
---

# TINGVOLL DØR OG VINDU AS

Produksjon av dører og vinduer i tre · Tingvoll · Etablert 1979

- Org.nr: 929 418 778
- Telefon: 71 53 21 68
- Nettsted: [tingvollint.no](https://tingvollint.no)
- Daglig leder: Einar Bergslid (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 10,9 mill. kr (+5,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 610 444 kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 9

## Ansatte

- september 2025: 10
- januar 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,3 % (tilfredsstillende). Ned fra 15,8 % i 2024
- Likviditet: 1,95 (god). Opp fra 1,54 i 2024
- Soliditet: 35,6 % (god). Ned fra 67,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 15,8 % | 6,3 % |
| Driftsmargin | 10,9 % | 7,4 % | 8,2 % | 9,5 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 23,3 % | 1,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,33 | 1,54 | 1,95 |
| Soliditet | - | - | 62,5 % | 67,1 % | 35,6 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,6 | 0,5 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 047 | 8 580 | 9 836 | 10 336 | 10 876 |
| Driftsresultat | 874 | 633 | 804 | 985 | 610 |
| Årsresultat | 680 | 480 | 659 | 746 | 73 |
| Driftsmargin | 10,9 % | 7,4 % | 8,2 % | 9,5 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 251 | 2 211 | 8 271 |
| Sum driftskostnader | 7 173 | 7 947 | 9 032 | 9 350 | 10 265 |
| Finansresultat | 1 | 4 | 8 | −24 | −537 |
| Resultat før skatt | - | - | 812 | 962 | 73 |
| Anleggsmidler | - | - | 2 143 | 4 065 | 9 906 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 863 | 2 647 | 2 938 |
| Sum eiendeler | - | - | 6 006 | 6 712 | 12 844 |
| Egenkapital | - | - | 3 754 | 4 500 | 4 573 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 661 | 1 722 | 1 508 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 590 | 490 | - |

## Ledelse og styre

- Einar Bergslid: Daglig leder og styremedlem
- Anders Bergslid: Styrets leder
- Rune Stølen: Styremedlem
- Knut Rakstang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Torjulvågvegen 15, 6630 Tingvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 16.250 Produksjon av dører og vinduer i tre
- Etablert: 19.12.1979
- Tidligere navn: TINGVOLL INTERIØR AS (1995 til 2017)
- Aksjekapital: 171 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.1992
- Revisor: [OTNES AS](https://www.norscout.com/no/company/929424778-otnes-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 ØKONOMIPARTNER NORDMØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/938251878-sparebank-1-okonomipartner-nordmore-as)
- Størrelse: Nr. 52 av 103 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive trevareproduksjon, kjøp og salg av bygge- varer samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000337494&sokeverdi=929418778&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 31.05.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,47 mill. kr
- 31.05.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,47 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SNEKKERMESTER PER BJERKE AS](https://www.norscout.com/no/company/990009910-snekkermester-per-bjerke-as) | Nittedal | 9 | 13 mill. kr | −10,9 % |
| [RUUD TREVARE AS](https://www.norscout.com/no/company/938284768-ruud-trevare-as) | Eidsvoll | 8 | 15,2 mill. kr | −2,5 % |
| [SOLFJELD AS](https://www.norscout.com/no/company/980250571-solfjeld-as) | Tvedestrand | 10 | 13,7 mill. kr | +27,4 % |
| [ÅVER HÅNDVERKSSNIKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/934857828-aver-handverkssnikkeri-as) | Vågå | 8 | 6,68 mill. kr | - |
| [HØIBY SNEKKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/963614071-hoiby-snekkeri-as) | Selbu | 10 | 17,3 mill. kr | +5,2 % |
| [RENNEBU DØRER AS](https://www.norscout.com/no/company/982441153-rennebu-dorer-as) | Rennebu | 8 | 6,63 mill. kr | −47,7 % |
| [BOTNEN ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/937219369-botnen-entreprenor-as) | Kvam | 11 | 21,8 mill. kr | −7,6 % |
| [SELSTADVINDUET AS](https://www.norscout.com/no/company/930554855-selstadvinduet-as) | Meløy | 7 | 7,66 mill. kr | +13,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
