---
title: "ICEDRIVE AS (929432339): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ICEDRIVE AS i Gol hadde 4,98 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Andreas Nibstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929432339-icedrive-as"
---

# ICEDRIVE AS

Drift av idrettsanlegg · Gol

- Org.nr: 929 432 339
- Daglig leder: Andreas Nibstad (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,98 mill. kr (+32,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 51 576 kr (Margin 1,0 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,2 % (god). Opp fra 0,2 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Opp fra 0,96 i 2024
- Soliditet: 13,4 % (tilfredsstillende). Opp fra −4,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −17,8 % | −10,6 % | 0,2 % | 10,2 % |
| Driftsmargin | - | - | −2,1 % | 0,0 % | 1,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,95 | 0,96 | 1,15 |
| Soliditet | - | 5,4 % | −5,2 % | −4,0 % | 13,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 17,4 | - | - | 6,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 3 668 | 3 756 | 4 979 |
| Driftsresultat | - | −62 | −76 | 2 | 52 |
| Årsresultat | 0 | −62 | −76 | 2 | 52 |
| Driftsmargin | - | - | −2,1 % | 0,0 % | 1,0 % |
| Sum gjeld | 0 | 659 | 773 | 936 | 103 |
| Sum driftskostnader | - | 62 | 3 744 | 3 754 | 4 927 |
| Finansresultat | - | 0 | 1 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −76 | 2 | 52 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Omløpsmidler | - | - | 735 | 899 | 118 |
| Sum eiendeler | 0 | 697 | 735 | 900 | 119 |
| Egenkapital | 0 | 38 | −38 | −36 | 16 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 773 | 936 | 103 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Andreas Nibstad: Daglig leder og styrets leder
- Per Rustberggard: Styremedlem
- Gudrun Hesla: Styremedlem
- Knut Arne Svang: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o RegnskapsTeam Hallingdal AS, Enden 1, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 27.04.2022
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2022
- Revisor: [REVISOR TEAM AS](https://www.norscout.com/no/company/921505744-revisor-team-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSTEAM HALLINGDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/980738787-regnskapsteam-hallingdal-as)
- Størrelse: Nr. 185 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av isbane og arrangementer.

## Siste endringer

- 03.02.2026: Andreas Nibstad fratrådt som styremedlem
- 03.02.2026: Knut Brusletto fratrådt som styreleder
- 03.02.2026: Andreas Nibstad ny som styreleder
- 03.02.2026: Andreas Nibstad ny som daglig leder
- 03.02.2026: Styret endret
- 21.01.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 09.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000526201&sokeverdi=929432339&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024173&sokeverdi=929432339&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024174&sokeverdi=929432339&spraak=nb)
- 21.01.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000024172&sokeverdi=929432339&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HEMSEDAL GOLFALPIN GOLFBANE AS](https://www.norscout.com/no/company/978593313-hemsedal-golfalpin-golfbane-as) | Gol | 8 | 4,93 mill. kr | +9,0 % |
| [GOL MOTORPARK & AKTIVITETSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/978644880-gol-motorpark-aktivitetservice-as) | Gol | - | 1,59 mill. kr | −0,6 % |
| [GOL SKISENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/924753145-gol-skisenter-as) | Gol | 10 | 2,04 mill. kr | −31,8 % |
| [GOL IL LØYPEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/988960896-gol-il-loypedrift-as) | Gol | - | 172 353 kr | - |
| [GOLSFJELL ALPINSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/992076712-golsfjell-alpinsenter-as) | Gol | 12 | 5,58 mill. kr | −21 % |
| [STOREFJELL SKIARENA AS](https://www.norscout.com/no/company/989170309-storefjell-skiarena-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [ISBANEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/914156688-isbanedrift-as) | Gol | - | 4,08 mill. kr | +25,5 % |
| [GOL STAVKYRKJE AS](https://www.norscout.com/no/company/967259802-gol-stavkyrkje-as) | Gol | - | 300 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.07.2026.
