---
title: "Engeset Mek. Verksted A/S (929449169): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "Engeset Mek. Verksted A/S i Stranda hadde 15,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Even Engeset. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929449169-engeset-mek-verksted-a-s"
---

# Engeset Mek. Verksted A/S

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Stranda · Etablert 1979

- Org.nr: 929 449 169
- E-post: firmapost@engeset.no
- Nettsted: [engeset.no](https://engeset.no)
- Daglig leder: Even Engeset (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,1 mill. kr (+13,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 860 404 kr (Margin 5,7 %)
- Ansatte: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 9,4 % i 2024
- Likviditet: 2,02 (meget god). Ned fra 2,21 i 2024
- Soliditet: 66,8 % (meget god). Opp fra 60,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,0 % | 4,4 % | 9,4 % | 9,1 % |
| Driftsmargin | 7,2 % | 10,1 % | 3,6 % | 6,6 % | 5,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 5,5 % | 13,7 % | 13,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,34 | 2,21 | 2,02 |
| Soliditet | 45,5 % | 51,0 % | 58,7 % | 60,4 % | 66,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 0,7 | 0,7 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 12 462 | 13 282 | 11 168 | 13 352 | 15 114 |
| Driftsresultat | 891 | 1 340 | 406 | 886 | 860 |
| Årsresultat | 562 | 967 | 223 | 606 | 629 |
| Driftsmargin | 7,2 % | 10,1 % | 3,6 % | 6,6 % | 5,7 % |
| Sum gjeld | 5 037 | 4 962 | 3 783 | 3 930 | 3 291 |
| Sum driftskostnader | 11 571 | 11 942 | 10 762 | 12 466 | 14 254 |
| Finansresultat | −78 | −87 | −114 | −105 | −37 |
| Resultat før skatt | - | - | 291 | 782 | 824 |
| Anleggsmidler | 5 170 | 4 942 | 4 962 | 4 516 | 4 193 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 209 | 5 406 | 5 720 |
| Sum eiendeler | 9 235 | 10 127 | 9 170 | 9 923 | 9 913 |
| Egenkapital | 4 198 | 5 165 | 5 387 | 5 993 | 6 622 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 801 | 2 441 | 2 832 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 982 | 1 489 | 458 |

## Ledelse og styre

- Even Engeset: Daglig leder og styremedlem
- Anita Engeset: Styrets leder
- Odd Engeset: Styremedlem
- Leif Martin Engeset: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dalevegen 190, 6200 Stranda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 28.09.1979
- Aksjekapital: 990 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.1979
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ØKONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/977075459-okonsult-as)
- Størrelse: Nr. 48 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive industri, produksjon og salg.

## Kunngjøringer

- 09.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000252229&sokeverdi=929449169&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STARI AS](https://www.norscout.com/no/company/931520539-stari-as) | Stranda | - | 732 389 kr | −59,1 % |
| [SEASIDE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/990448167-seaside-service-as) | Stranda | - | 64 297 kr | - |
| [SEASIDE INNOVASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/990448116-seaside-innovasjon-as) | Stranda | - | 23 600 kr | - |
| [LEVO MASKIN OG MEKANIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/944179933-levo-maskin-og-mekanikk-as) | Tinn | 12 | 16,1 mill. kr | −6,8 % |
| [SOLØR INDUSTRISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/954858626-solor-industriservice-as) | Åsnes | 12 | 5,73 mill. kr | −5,6 % |
| [ALMINOR AS](https://www.norscout.com/no/company/976115015-alminor-as) | Tinn | 12 | 22,5 mill. kr | +30,4 % |
| [ATEMO AS](https://www.norscout.com/no/company/988400467-atemo-as) | Drammen | 11 | 20 mill. kr | −35 % |
| [LUMIC AS](https://www.norscout.com/no/company/974481308-lumic-as) | Øygarden | 13 | 15,1 mill. kr | −11 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 10.05.2026.
