---
title: "STA-INVEST AS (929484495): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STA-INVEST AS i Suldal hadde 1,76 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Jan Nilsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929484495-sta-invest-as"
---

# STA-INVEST AS

Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · Suldal

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 929 484 495
- Telefon: 51522060
- Daglig leder: Jan Nilsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,76 mill. kr (−31,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 99 000 kr (Margin 5,6 %)
- Etablert: 1979

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 8,3 % (tilfredsstillende). Opp fra 7,5 % i 2024
- Likviditet: 2,65 (meget god). Opp fra 1,91 i 2024
- Soliditet: 75,8 % (meget god). Opp fra 70,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 7,5 % | 8,3 % |
| Driftsmargin | −26,2 % | 2,0 % | −1,8 % | 8,7 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 10,0 % | 11,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,31 | 1,91 | 2,65 |
| Soliditet | - | - | 64,1 % | 70,8 % | 75,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,6 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 126 | 1 766 | 2 609 | 2 574 | 1 757 |
| Driftsresultat | −33 | 35 | −47 | 223 | 99 |
| Årsresultat | −295 | 687 | 761 | 483 | 575 |
| Driftsmargin | −26,2 % | 2,0 % | −1,8 % | 8,7 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 931 | 2 129 | 1 743 |
| Sum driftskostnader | 158 | 1 730 | - | 2 351 | - |
| Finansresultat | −262 | 652 | - | 295 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 761 | 518 | 597 |
| Anleggsmidler | - | - | 6 247 | 6 227 | 6 227 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 921 | 1 072 | 987 |
| Sum eiendeler | - | - | 8 168 | 7 299 | 7 214 |
| Egenkapital | - | - | 5 237 | 5 170 | 5 471 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 831 | 562 | 372 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 100 | 1 566 | 1 371 |

## Konsern

2 selskaper.

- STA-INVEST AS (Denne bedriften)
  - [EXTRA LEKER LØRENSKOG AS](https://www.norscout.com/no/company/971240075-extra-leker-lorenskog-as) (13 ansatte)

## Ledelse og styre

- Jan Nilsen: Daglig leder og styremedlem
- Anne Karin Vårvik: Styrets leder
- Andor Svein Tennøy: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Gullingen Turistsenter AS, 4230 Sand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 55.200 Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter
- Etablert: 15.10.1979
- Aksjekapital: 30 600 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2019
- Regnskapsfører: [AAUDIT AS](https://www.norscout.com/no/company/927653508-aaudit-as)
- Størrelse: Nr. 284 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel, eiendomsforvaltning, investering i andre selskaper og alt som herved er forbundet.

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000650603&sokeverdi=929484495&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GULLINGEN TURISTSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/982075645-gullingen-turistsenter-as) | Suldal | 5 | 6,87 mill. kr | +11,2 % |
| [BAKSTRAUMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926363204-bakstraumen-as) | Suldal | - | 1,35 mill. kr | −22,2 % |
| [HIMOM AS](https://www.norscout.com/no/company/927139367-himom-as) | Suldal | - | 69 294 kr | - |
| [HØYVIK PANORAMA AS](https://www.norscout.com/no/company/936753884-hoyvik-panorama-as) | Suldal | - | 0 kr | - |
| [OVERNATTING I SULDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917098824-overnatting-i-suldal-as) | Suldal | - | 2,36 mill. kr | −32,9 % |
| [FORENESET FJORDFERIE AS](https://www.norscout.com/no/company/990660352-foreneset-fjordferie-as) | Suldal | - | 2,53 mill. kr | −8,5 % |
| [LINDUM CAMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/915580890-lindum-camping-as) | Suldal | - | 1,18 mill. kr | +7,8 % |
| [RYFYLKE HOTEL EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/968666266-ryfylke-hotel-eiendom-as) | Suldal | - | 3,34 mill. kr | +10,7 % |

## Bedriftslister

- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/bergen)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/trondheim)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/kristiansand)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.08.2026.
