---
title: "EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS (929492544): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS i Stavanger hadde 8,21 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Glen Johan Lambersøy. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as"
---

# EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2022

- Org.nr: 929 492 544
- Daglig leder: Glen Johan Lambersøy (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 8,21 mill. kr (+18,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −589 272 kr (Margin −7,2 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 10 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 10
- januar 2026: 11
- april 2026: 13
- september 2026: 14
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 7,3 % i 2024
- Likviditet: 1,34 (tilfredsstillende). Ned fra 1,42 i 2024
- Soliditet: 27,0 % (god). Ned fra 30,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −17,5 % | 7,3 % | −7,6 % |
| Driftsmargin | - | −72,7 % | −14,3 % | 5,3 % | −7,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −80,6 % | 25,3 % | −29,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,23 | 1,42 | 1,34 |
| Soliditet | - | 40,3 % | 12,4 % | 30,7 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,5 | 7,0 | 2,3 | 2,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 924 | 4 730 | 6 939 | 8 212 |
| Driftsresultat | - | −673 | −674 | 368 | −589 |
| Årsresultat | 0 | −711 | −740 | 322 | −573 |
| Driftsmargin | - | −72,7 % | −14,3 % | 5,3 % | −7,2 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 906 | 3 861 | 4 500 | 5 187 |
| Sum driftskostnader | - | 1 597 | 5 405 | 6 571 | 8 801 |
| Finansresultat | - | −38 | −66 | −46 | 16 |
| Resultat før skatt | - | - | −740 | 322 | −573 |
| Anleggsmidler | 0 | 468 | 289 | 111 | 151 |
| Omløpsmidler | - | - | 4 121 | 6 385 | 6 953 |
| Sum eiendeler | 0 | 3 195 | 4 410 | 6 497 | 7 104 |
| Egenkapital | 0 | 1 289 | 549 | 1 996 | 1 917 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 275 | 4 500 | 5 187 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 586 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Glen Johan Lambersøy: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Østervåg 27, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 17.06.2022
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.08.2022
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 530 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av bunader og tilhørende utstyr fra butikklokaler.

## Siste endringer

- 13.08.2026: Revisor endret
- 17.10.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 13.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000688739&sokeverdi=929492544&spraak=nb)
- 22.07.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000584200&sokeverdi=929492544&spraak=nb)
- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000355911&sokeverdi=929492544&spraak=nb)
- 17.10.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000792462&sokeverdi=929492544&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [STAY FRIENDS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 6,05 mill. kr | +8,4 % |
| [SIMPLY SHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/931844776-simply-shop-as) | Stavanger | 16 | 2,89 mill. kr | - |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |
| [HØYER STADIONPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912246035-hoyer-stadionparken-as) | Stavanger | 17 | 14,1 mill. kr | +10,8 % |
| [NIVANE AS](https://www.norscout.com/no/company/917038228-nivane-as) | Stavanger | 11 | 12,7 mill. kr | −2,0 % |
| [EMBLA BUNADER STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452375-embla-bunader-storo-as) | Stavanger | 20 | 16,5 mill. kr | +25,4 % |
| [LA FAMIGLIA AS](https://www.norscout.com/no/company/914827450-la-famiglia-as) | Stavanger | 10 | 7,06 mill. kr | +30,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
