---
title: "CROSSCHEM NORWAY AS (929501500): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CROSSCHEM NORWAY AS i Eidsvoll hadde 18,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bernt Rognlien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929501500-crosschem-norway-as"
---

# CROSSCHEM NORWAY AS

Engroshandel med kjemiske produkter · Eidsvoll

- Org.nr: 929 501 500
- Daglig leder: Bernt Rognlien (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 18,2 mill. kr (+9,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 489 270 kr (Margin 2,7 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,1 % (god). Ned fra 17,5 % i 2024
- Likviditet: 1,33 (tilfredsstillende). Ned fra 1,68 i 2024
- Soliditet: 26,3 % (god). Ned fra 44,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 2,6 % | 9,5 % | 17,5 % | 13,1 % |
| Driftsmargin | - | 0,6 % | 2,0 % | 3,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 55,1 % | 57,7 % | 41,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,19 | 1,68 | 1,33 |
| Soliditet | - | 13,9 % | 20,2 % | 44,3 % | 26,3 % |
| Gjeldsgrad | - | 6,2 | 4,0 | 1,3 | 2,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 6 742 | 15 646 | 16 707 | 18 227 |
| Driftsresultat | - | 41 | 313 | 510 | 489 |
| Årsresultat | 0 | 34 | 242 | 397 | 414 |
| Driftsmargin | - | 0,6 % | 2,0 % | 3,1 % | 2,7 % |
| Sum gjeld | 0 | 2 741 | 2 708 | 1 360 | 4 185 |
| Sum driftskostnader | - | 6 701 | 15 333 | 16 197 | 17 737 |
| Finansresultat | - | −1 | −3 | 0 | 42 |
| Resultat før skatt | - | - | 310 | 509 | 531 |
| Anleggsmidler | 0 | 189 | 169 | 150 | 130 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 223 | 2 290 | 5 550 |
| Sum eiendeler | 0 | 3 183 | 3 392 | 2 440 | 5 679 |
| Egenkapital | 0 | 442 | 684 | 1 081 | 1 495 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 708 | 1 360 | 4 185 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Bernt Rognlien: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Korneliusmyrvegen 26, 2074 Eidsvoll Verk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.850 Engroshandel med kjemiske produkter
- Etablert: 01.05.2022
- Aksjekapital: 408 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 31.08.2022
- Revisor: [ØSTLANDSKE REVISORER AS](https://www.norscout.com/no/company/982743966-ostlandske-revisorer-as)
- Regnskapsfører: [ECIT SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/993800139-ecit-services-as)
- Størrelse: Nr. 70 av 198 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp og salg av kjemiprodukter og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Siste endringer

- 03.07.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 03.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000491069&sokeverdi=929501500&spraak=nb)
- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066534&sokeverdi=929501500&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [RUBIO MONOCOAT NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920826148-rubio-monocoat-norway-as) | Eidsvoll | - | 7,3 mill. kr | +28,8 % |
| [C&H INTERNATIONAL AS](https://www.norscout.com/no/company/987361425-c-h-international-as) | Eidsvoll | - | 19,9 mill. kr | −11,7 % |
| [ML AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/911638835-ml-auto-as) | Eidsvoll | - | 17,3 mill. kr | +13,2 % |
| [SLY EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/875358952-sly-eiendom-as) | Eidsvoll | - | 28,1 mill. kr | −24,8 % |
| [NORSK SMÅFESERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914855829-norsk-smafeservice-as) | Eidsvoll | - | 12,2 mill. kr | −3,9 % |
| [ESD-CENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/915188524-esd-center-as) | Eidsvoll | - | 37,5 mill. kr | +50,3 % |
| [DISSERUD FJØS & MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/998537800-disserud-fjos-maskin-as) | Eidsvoll | - | 7,48 mill. kr | +18,8 % |
| [NORDIC CONTAINER TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/921558600-nordic-container-trading-as) | Eidsvoll | - | 43,4 mill. kr | +21,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.07.2026.
