---
title: "RED MAPLE AS (929523288): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RED MAPLE AS i Ullensvang hadde 2,03 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Kråkevik. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929523288-red-maple-as"
---

# RED MAPLE AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Ullensvang

- Org.nr: 929 523 288
- Daglig leder: Stian Kråkevik (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,03 mill. kr (−25,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 368 276 kr (Margin 18,1 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 26,6 % (meget god). Ned fra 50,6 % i 2024
- Likviditet: 2,16 (meget god). Opp fra 1,08 i 2024
- Soliditet: 78,1 % (meget god). Opp fra 49,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 106,9 % | 50,6 % | 26,6 % |
| Driftsmargin | - | - | 14,7 % | 19,8 % | 18,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 183,2 % | 94,1 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,33 | 1,08 | 2,16 |
| Soliditet | - | 95,5 % | 56,9 % | 49,9 % | 78,1 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,0 | 0,8 | 1,0 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 471 | 2 739 | 2 034 |
| Driftsresultat | - | −7 | 69 | 542 | 368 |
| Årsresultat | 0 | −7 | 331 | 410 | 298 |
| Driftsmargin | - | - | 14,7 % | 19,8 % | 18,1 % |
| Sum gjeld | 0 | 1 | 268 | 765 | 298 |
| Sum driftskostnader | - | 7 | 401 | 2 197 | 1 666 |
| Finansresultat | - | - | 276 | −16 | 14 |
| Resultat før skatt | - | - | 345 | 526 | 382 |
| Anleggsmidler | 0 | 15 | 0 | 1 046 | 795 |
| Omløpsmidler | - | - | 622 | 484 | 565 |
| Sum eiendeler | 0 | 24 | 622 | 1 529 | 1 359 |
| Egenkapital | 0 | 23 | 354 | 764 | 1 061 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 267 | 449 | 261 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 1 | 317 | - |

## Ledelse og styre

- Stian Kråkevik: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Brucehagen 17, 5750 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 23.06.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 14.11.2023
- Regnskapsfører: FREKHAUG REGNSKAP Øyvind Vaksvik
- Størrelse: Nr. 2 365 av 5 688 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Konsulenttjenester og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette. Kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000212689&sokeverdi=929523288&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EAASNES AS](https://www.norscout.com/no/company/934227603-eaasnes-as) | Ullensvang | - | 2,44 mill. kr | - |
| [ØRJAN ANGELL AS](https://www.norscout.com/no/company/914852994-orjan-angell-as) | Ullensvang | - | 1,88 mill. kr | +11,9 % |
| [NORITEC AS](https://www.norscout.com/no/company/991615075-noritec-as) | Ullensvang | - | 2,81 mill. kr | - |
| [LINN HANSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/931728431-linn-hansen-as) | Ullensvang | - | 1,8 mill. kr | −4,9 % |
| [COPTEC AS](https://www.norscout.com/no/company/934622561-coptec-as) | Ullensvang | 13 | 14,2 mill. kr | - |
| [HARDANGER HYDROGEN HUB AS](https://www.norscout.com/no/company/933175693-hardanger-hydrogen-hub-as) | Ullensvang | - | 1,23 mill. kr | - |
| [FOLGEFONN INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/981054490-folgefonn-invest-as) | Ullensvang | - | 1,06 mill. kr | +1,0 % |
| [KOORDINATOR JON BERNTSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935452821-koordinator-jon-berntsen-as) | Ullensvang | - | 664 280 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
