---
title: "OSLO RØR&BAD AS (929550242): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "OSLO RØR&BAD AS i Lørenskog hadde 11,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Gordon Sturm. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929550242-oslo-ror-bad-as"
---

# OSLO RØR&BAD AS

Rørleggerarbeid · Lørenskog · Etablert 2022

- Org.nr: 929 550 242
- Nettsted: [o-rb.no](https://o-rb.no)
- Daglig leder: Gordon Sturm (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,2 mill. kr (+26,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 744 614 kr (Margin 6,6 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,3 % (meget god). Ned fra 53,4 % i 2024
- Likviditet: 1,45 (tilfredsstillende). Ned fra 1,53 i 2024
- Soliditet: 32,5 % (god). Ned fra 36,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 52,7 % | 53,4 % | 22,3 % |
| Driftsmargin | - | 4,7 % | 14,3 % | 15,2 % | 6,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 235,7 % | 155,4 % | 61,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,46 | 1,53 | 1,45 |
| Soliditet | - | 3,0 % | 29,5 % | 36,5 % | 32,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 32,8 | 2,4 | 1,7 | 2,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 276 | 5 166 | 8 893 | 11 242 |
| Driftsresultat | - | 13 | 741 | 1 347 | 745 |
| Årsresultat | 0 | 0 | 563 | 1 037 | 554 |
| Driftsmargin | - | 4,7 % | 14,3 % | 15,2 % | 6,6 % |
| Sum gjeld | 0 | 800 | 1 408 | 1 961 | 2 448 |
| Sum driftskostnader | - | 263 | 4 425 | 7 545 | 10 498 |
| Finansresultat | - | −13 | −20 | −16 | −34 |
| Resultat før skatt | - | - | 721 | 1 331 | 711 |
| Anleggsmidler | 0 | 273 | 210 | 931 | 696 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 785 | 2 156 | 2 932 |
| Sum eiendeler | 0 | 825 | 1 996 | 3 086 | 3 627 |
| Egenkapital | 0 | 24 | 588 | 1 125 | 1 179 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 726 | 1 413 | 2 016 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 682 | 549 | 433 |

## Ledelse og styre

- Gordon Sturm: Daglig leder og styremedlem
- Gunnar Vandree: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Bergstigen 4, 1463 Fjellhamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 03.07.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 10.08.2022
- Revisor: [HEPSØ REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/934107616-hepso-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 699 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rørlegger arbeid, sanitær, varme, rehabilitering bad.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 22.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000586738&sokeverdi=929550242&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000543357&sokeverdi=929550242&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TFC RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/923709711-tfc-ror-as) | Lørenskog | 6 | 17,3 mill. kr | +244,5 % |
| [MORTENS RØR OG VEDLIKEHOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/920249280-mortens-ror-og-vedlikehold-as) | Lørenskog | 5 | 6,99 mill. kr | +8,1 % |
| [OSLO RØRLEGGER & ENTREPRENØRBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/991310894-oslo-rorlegger-entreprenorbedrift-as) | Lørenskog | 8 | 13,1 mill. kr | +28,7 % |
| [ENERGIHUSET VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929098579-energihuset-vvs-as) | Lørenskog | 5 | 5,32 mill. kr | −2,0 % |
| [REMM RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/931313568-remm-rorleggerbedrift-as) | Lørenskog | 12 | 16,6 mill. kr | +31,3 % |
| [QUALITY SPAS NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/978704239-quality-spas-nordic-as) | Lørenskog | - | 7,19 mill. kr | −58,2 % |
| [LØRENSKOG RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/935935024-lorenskog-rorleggerbedrift-as) | Lørenskog | 26 | 40,2 mill. kr | −23,7 % |
| [STENERUD RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932868733-stenerud-rorservice-as) | Lørenskog | - | 4,54 mill. kr | +25,2 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 30.08.2026.
