---
title: "ESTANGARD AS (929555260): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ESTANGARD AS i Ullensvang hadde 190 807 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Richard Mauseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929555260-estangard-as"
---

# ESTANGARD AS

Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Ullensvang

- Org.nr: 929 555 260
- Daglig leder: Richard Mauseth (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 190 807 kr (+39,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 18 273 kr (Margin 9,6 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,7 % (meget god)
- Likviditet: 1,69 (god). Opp fra 0,14 i 2024
- Soliditet: 59,7 % (meget god). Ned fra 66,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 37,7 % |
| Driftsmargin | −32,0 % | 5,3 % | 9,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 34,7 % | 60,0 % |
| Likviditetsgrad | 12,48 | 0,14 | 1,69 |
| Soliditet | 92,0 % | 66,8 % | 59,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,5 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 89 | 136 | 191 |
| Driftsresultat | −28 | 7 | 18 |
| Årsresultat | −28 | 7 | 15 |
| Driftsmargin | −32 % | 5,3 % | 9,6 % |
| Sum gjeld | 1 | 11 | 25 |
| Sum driftskostnader | 117 | 129 | 173 |
| Finansresultat | - | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −28 | 7 | 18 |
| Anleggsmidler | 0 | 33 | 20 |
| Omløpsmidler | 18 | 2 | 43 |
| Sum eiendeler | 18 | 34 | 63 |
| Egenkapital | 16 | 23 | 37 |
| Kortsiktig gjeld | 1 | 11 | 25 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Richard Mauseth: Daglig leder og styrets leder
- Esther Josten: Daglig leder og styremedlem
- Angel Dimitrov Kolev: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: c/o Richard Mauseth, Fresvik 10, 5773 Hovland
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 79.121 Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører
- Etablert: 30.06.2022
- Aksjekapital: 45 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 612 av 778 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Ekstraordinære opplevelser, events og overnatting. Guidetjenester, aktiviteter, turer og kurs. Utleie av overnatting og utstyr.

## Siste endringer

- 20.04.2026: Ny forretningsadresse
- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 20.04.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000186734&sokeverdi=929555260&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000138893&sokeverdi=929555260&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FOLGEFONNA ECOTOURISM AS](https://www.norscout.com/no/company/993885002-folgefonna-ecotourism-as) | Ullensvang | - | 1,1 mill. kr | - |
| [AANO HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/920676669-aano-holding-as) | Ullensvang | - | 52 587 kr | - |
| [BRÅKMAKAR AS](https://www.norscout.com/no/company/930189464-brakmakar-as) | Ullensvang | - | 1,43 mill. kr | +6,1 % |
| [TROLLTUNGA NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/938140642-trolltunga-norway-as) | Ullensvang | - | - | - |
| [SUS OG DUS ODDA AS](https://www.norscout.com/no/company/927267527-sus-og-dus-odda-as) | Ullensvang | - | 16,6 mill. kr | −6,8 % |
| [UP IN THE AIR AS](https://www.norscout.com/no/company/920766722-up-in-the-air-as) | Ullensvang | 7 | 6,23 mill. kr | −7,8 % |
| [RØLDAL AKTIV AS](https://www.norscout.com/no/company/928468437-roldal-aktiv-as) | Ullensvang | - | 453 814 kr | - |
| [TROLLTUNGA TOURS AS](https://www.norscout.com/no/company/916946619-trolltunga-tours-as) | Ullensvang | - | 67 104 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
