---
title: "J3EA VENTURES AS (929562879): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "J3EA VENTURES AS i Stavanger hadde 22,3 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Lasse Oddmar Andresen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929562879-j3ea-ventures-as"
---

# J3EA VENTURES AS

Uoppgitt · Stavanger

- Org.nr: 929 562 879
- Daglig leder: Lasse Oddmar Andresen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 22,3 mill. kr (−16,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 20,9 mill. kr (Margin 93,9 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,1 % (svak). Ned fra 6,5 % i 2024
- Likviditet: 18,39 (meget god). Ned fra 32,59 i 2024
- Soliditet: 96,4 % (meget god). Ned fra 97,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 201,0 % | 3,4 % | 6,5 % | 5,1 % |
| Driftsmargin | - | 99,9 % | 83,9 % | 96,3 % | 93,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 238,8 % | - | 6,8 % | 4,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 6,91 | - | 32,59 | 18,39 |
| Soliditet | - | 83,7 % | 94,8 % | 97,0 % | 96,4 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 449 225 | 10 499 | 26 625 | 22 302 |
| Driftsresultat | - | 448 867 | 8 810 | 25 634 | 20 937 |
| Årsresultat | 0 | 432 024 | 10 562 | 24 003 | 17 059 |
| Driftsmargin | - | 99,9 % | 83,9 % | 96,3 % | 93,9 % |
| Sum gjeld | 0 | 73 584 | 21 348 | 12 534 | 15 343 |
| Sum driftskostnader | - | - | 1 689 | 991 | 1 365 |
| Finansresultat | - | - | 5 111 | 1 281 | −1 095 |
| Resultat før skatt | - | 450 436 | - | 26 915 | 19 842 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 2 842 | 14 751 | 147 938 |
| Omløpsmidler | - | 450 864 | - | 408 440 | 282 114 |
| Sum eiendeler | 0 | 450 864 | 408 002 | 423 191 | 430 051 |
| Egenkapital | 0 | 377 280 | 386 654 | 410 657 | 414 708 |
| Kortsiktig gjeld | - | 65 264 | - | 12 534 | 15 343 |
| Langsiktig gjeld | - | 8 320 | - | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Lasse Oddmar Andresen: Daglig leder og styrets leder
- Tom Oscar Collett: Styremedlem
- Joakim Andresen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Verven 14D, 4014 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 08.07.2022
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BERGE & LUNDAL REVISJONSSELSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/930443069-berge-lundal-revisjonsselskap-as)
- Regnskapsfører: [STATEMENT AS](https://www.norscout.com/no/company/979607008-statement-as)
- Størrelse: Nr. 82 av 6 324 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investering i andre selskaper og prosjekter, samt forvaltning og ledelse av investeringsprosjekter, andre selskaper og alt som herved er forbundet.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000601888&sokeverdi=929562879&spraak=nb)
- 15.09.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000742241&sokeverdi=929562879&spraak=nb)
- 09.08.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000684797&sokeverdi=929562879&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000510019&sokeverdi=929562879&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JANE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935672694-jane-holding-as) | Stavanger | - | 23,1 mill. kr | - |
| [RYENSVINGEN 9 EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/930212377-ryensvingen-9-eiendom-as) | Stavanger | - | 8,72 mill. kr | - |
| [TRUNKFISH CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/992097272-trunkfish-capital-as) | Stavanger | - | 31,5 mill. kr | +75 % |
| [TVETERAAS CAPITAL II AS](https://www.norscout.com/no/company/820517792-tveteraas-capital-ii-as) | Stavanger | - | 8,64 mill. kr | −72,5 % |
| [FH - INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/987634812-fh-invest-as) | Stavanger | - | 36,9 mill. kr | +287,4 % |
| [MØNNICH AS](https://www.norscout.com/no/company/989048724-monnich-as) | Stavanger | - | 8,18 mill. kr | −63,7 % |
| [VESTLAND ENERGISTASJON AS](https://www.norscout.com/no/company/932368889-vestland-energistasjon-as) | Stavanger | - | 38,8 mill. kr | +759,3 % |
| [FIGURATI AS](https://www.norscout.com/no/company/920491642-figurati-as) | Stavanger | - | 7,19 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.07.2026.
