---
title: "HJL INVEST AS (929590473): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HJL INVEST AS i Nordre Follo hadde 1,54 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929590473-hjl-invest-as"
---

# HJL INVEST AS

Uoppgitt · Nordre Follo

- Org.nr: 929 590 473
- Styreleder: Morten Lind

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,54 mill. kr (+188,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,26 mill. kr (Margin 82 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,2 % (tilfredsstillende). Opp fra 1,3 % i 2024
- Likviditet: 358,52 (meget god). Ned fra 361,16 i 2024
- Soliditet: 99,7 % (meget god). Samme som i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,3 % | 6,2 % |
| Driftsmargin | −56,6 % | 48,4 % | 82,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 1,3 % | 6,2 % |
| Likviditetsgrad | 221,35 | 361,16 | 358,52 |
| Soliditet | 99,5 % | 99,7 % | 99,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,0 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 191 | 535 | 1 542 |
| Driftsresultat | −108 | 259 | 1 264 |
| Årsresultat | −105 | 262 | 1 269 |
| Driftsmargin | −56,6 % | 48,4 % | 82 % |
| Sum gjeld | 89 | 55 | 59 |
| Sum driftskostnader | 300 | 276 | 278 |
| Finansresultat | 4 | 3 | 5 |
| Resultat før skatt | −105 | 262 | 1 269 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | - |
| Omløpsmidler | 19 725 | 19 953 | 21 226 |
| Sum eiendeler | 19 725 | 19 953 | 21 226 |
| Egenkapital | 19 636 | 19 898 | 21 167 |
| Kortsiktig gjeld | 89 | 55 | 59 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Morten Lind: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: c/o Morten Lind, Rugdeveien 4D, 1404 Siggerud
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 00.000 Uoppgitt
- Etablert: 06.07.2022
- Aksjekapital: 31 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [FORMUE ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/889990082-formue-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 1 010 av 6 360 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selv, gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter, å forestå alminnelig forretningsvirksomhet, herunder investeringer i finansielle instrumenter, selskapsandeler og fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 16.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000061762&sokeverdi=929590473&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SVEINUNG SØRSDAL-MYRLID HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935455855-sveinung-sorsdal-myrlid-holding-as) | Nordre Follo | - | 1,87 mill. kr | - |
| [DIONYSOS INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/997580222-dionysos-invest-as) | Nordre Follo | - | 1,4 mill. kr | −2,3 % |
| [SQZ HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935455820-sqz-holding-as) | Nordre Follo | - | 1,87 mill. kr | - |
| [HEINASKOGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/828666452-heinaskogen-as) | Nordre Follo | - | 1,38 mill. kr | −53,7 % |
| [ACE GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933203778-ace-gruppen-as) | Nordre Follo | - | 2,12 mill. kr | +94,4 % |
| [PHN AS](https://www.norscout.com/no/company/933665143-phn-as) | Nordre Follo | - | 1,29 mill. kr | - |
| [NORNES IT AS](https://www.norscout.com/no/company/920489346-nornes-it-as) | Nordre Follo | - | 2,19 mill. kr | +14,2 % |
| [SNIPTIND CAPITAL AS](https://www.norscout.com/no/company/931095692-sniptind-capital-as) | Nordre Follo | - | 1,25 mill. kr | 0,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
