---
title: "GJØVAAG AS (929609247): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "GJØVAAG AS i Melhus hadde 24,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Tom Gjøvaag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929609247-gjovaag-as"
---

# GJØVAAG AS

Rørleggerarbeid · Melhus · Etablert 2022

Heleid av [GJØVAAG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929263839-gjovaag-invest-as)

- Org.nr: 929 609 247
- Nettsted: [gjovaag.no](https://gjovaag.no)
- Daglig leder: Tom Gjøvaag

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,1 mill. kr (+1,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,23 mill. kr (Margin 13,4 %)
- Ansatte: 14 (Opp fra 11 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 11
- januar 2026: 12
- august 2026: 11
- september 2026: 13
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 37,6 % (meget god). Opp fra 2,9 % i 2024
- Likviditet: 1,59 (god). Ned fra 1,83 i 2024
- Soliditet: 34,5 % (god). Ned fra 42,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,5 % | 49,6 % | 2,9 % | 37,6 % |
| Driftsmargin | - | 4,7 % | 16,1 % | 0,5 % | 13,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 80,8 % | 146,5 % | 7,6 % | 98,0 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,66 | 1,45 | 1,83 | 1,59 |
| Soliditet | - | 38,5 % | 30,2 % | 42,2 % | 34,5 % |
| Gjeldsgrad | - | 1,6 | 2,3 | 1,4 | 1,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 24 026 | 26 432 | 23 760 | 24 143 |
| Driftsresultat | 0 | 1 123 | 4 264 | 115 | 3 228 |
| Årsresultat | 0 | 921 | 3 414 | 187 | 2 528 |
| Driftsmargin | - | 4,7 % | 16,1 % | 0,5 % | 13,4 % |
| Sum gjeld | 0 | 4 565 | 7 206 | 4 523 | 6 317 |
| Sum driftskostnader | 0 | - | - | 23 645 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 129 | - |
| Resultat før skatt | - | 1 155 | 4 380 | 244 | 3 248 |
| Anleggsmidler | 0 | 235 | 888 | 449 | 397 |
| Omløpsmidler | - | 7 190 | 9 437 | 7 379 | 9 242 |
| Sum eiendeler | 0 | 7 425 | 10 325 | 7 829 | 9 638 |
| Egenkapital | 0 | 2 860 | 3 118 | 3 305 | 3 322 |
| Kortsiktig gjeld | - | 4 332 | 6 507 | 4 033 | 5 807 |
| Langsiktig gjeld | - | 233 | 700 | 490 | 510 |

## Konsern

3 selskaper.

- [GJØVAAG INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/929263839-gjovaag-invest-as) (Morselskap)
  - GJØVAAG AS (Denne bedriften)
  - [GJØVAAG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/929609239-gjovaag-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Tom Gjøvaag: Daglig leder
- Aleksander Holter: Styrets leder
- Fredrik Østhassel: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Storsandvegen 8, 7224 Melhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 16.06.2022
- Tidligere navn: NYE GJØVAAG AS (2022)
- Aksjekapital: 60 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2022
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 322 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av varer og tjenester knyttet til lekkasjesøking og lekkasjebegrensing samt vedlikehold og rehabilitering av vannledninger.

## Siste endringer

- 30.10.2026: Revisor endret
- 12.08.2026: Styret endret
- 14.04.2026: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 30.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000824800&sokeverdi=929609247&spraak=nb)
- 27.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717556&sokeverdi=929609247&spraak=nb)
- 27.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717555&sokeverdi=929609247&spraak=nb)
- 12.08.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000684574&sokeverdi=929609247&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000510040&sokeverdi=929609247&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [GJØVAAG RØRFORNYING AS](https://www.norscout.com/no/company/933488799-gjovaag-rorfornying-as) | Melhus | 6 | 3,37 mill. kr | - |
| [HOLDBAKK RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/987941278-holdbakk-ror-as) | Melhus | - | 5,38 mill. kr | +51,8 % |
| [VIGDAL VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/929137914-vigdal-vvs-as) | Melhus | - | 5,08 mill. kr | +80,1 % |
| [NORDHAUG VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/930674478-nordhaug-vvs-as) | Melhus | - | 3,84 mill. kr | −10 % |
| [TAD RØRSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/930077488-tad-rorservice-as) | Melhus | - | 3,63 mill. kr | +156,6 % |
| [LEREGGEN RØR AS](https://www.norscout.com/no/company/925152447-lereggen-ror-as) | Melhus | - | 3,39 mill. kr | +10,2 % |
| [FRODE NORDBOTN AS](https://www.norscout.com/no/company/934396162-frode-nordbotn-as) | Melhus | - | 2,94 mill. kr | - |
| [TORES VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/997223152-tores-vvs-as) | Melhus | - | 2,82 mill. kr | +17 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
