---
title: "FHM AUTOSPORT AS (929641566): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FHM AUTOSPORT AS i Rælingen hadde 5,74 mill. kr i driftsinntekter i 2024. Daglig leder er Eirik Andre Meinert. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929641566-fhm-autosport-as"
---

# FHM AUTOSPORT AS

**Årsregnskap for 2025 ikke registrert**

Detaljhandel med motorvogner · Rælingen

- Org.nr: 929 641 566
- Daglig leder: Eirik Andre Meinert (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2024: 5,74 mill. kr (+601,7 % fra 2023)
- Driftsresultat 2024: 219 827 kr (Margin 3,8 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2024

- Lønnsomhet: 126,4 % (meget god)
- Likviditet: 1,74 (god). Ned fra 2,15 i 2023
- Soliditet: 13,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 29,4 % i 2023

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 126,4 % |
| Driftsmargin | - | 10,8 % | 6,3 % | 3,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 122,8 % | 75,0 % | 566,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 5,26 | 2,15 | 1,74 |
| Soliditet | - | 81,0 % | 29,4 % | 13,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 0,2 | 2,4 | 6,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 274 | 819 | 5 744 |
| Driftsresultat | 0 | 30 | 52 | 220 |
| Årsresultat | 0 | 24 | 40 | 250 |
| Driftsmargin | - | 10,8 % | 6,3 % | 3,8 % |
| Sum gjeld | 0 | 11 | 212 | 200 |
| Sum driftskostnader | 0 | 244 | 767 | 5 525 |
| Finansresultat | - | - | 0 | 115 |
| Resultat før skatt | - | 30 | 51 | 335 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 36 | 70 |
| Omløpsmidler | - | 60 | 265 | 160 |
| Sum eiendeler | 0 | 60 | 301 | 230 |
| Egenkapital | 0 | 48 | 88 | 30 |
| Kortsiktig gjeld | - | 11 | 123 | 92 |
| Langsiktig gjeld | - | 0 | 89 | 108 |

## Ledelse og styre

- Eirik Andre Meinert: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Øvre Rælingsveg 176, 2008 Fjerdingby
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 26.07.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2023
- Størrelse: Nr. 1 236 av 2 416 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av bruktbil.

## Kunngjøringer

- 11.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000737185&sokeverdi=929641566&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AUTOGLIMT AS](https://www.norscout.com/no/company/920949177-autoglimt-as) | Rælingen | - | 15,8 mill. kr | +23,3 % |
| [SVOPP AS](https://www.norscout.com/no/company/934223837-svopp-as) | Rælingen | - | 2,11 mill. kr | - |
| [PREMIUM BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/924701137-premium-bil-as) | Rælingen | - | 26,6 mill. kr | +3,0 % |
| [HS BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/999531385-hs-bil-as) | Rælingen | - | 1,21 mill. kr | −28,8 % |
| [SOARING INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/922322171-soaring-invest-as) | Rælingen | - | 520 912 kr | - |
| [AUTO SENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/935444543-auto-sentralen-as) | Rælingen | - | 386 547 kr | - |
| [CAR PARTNER AS](https://www.norscout.com/no/company/918563024-car-partner-as) | Rælingen | - | 136 015 kr | - |
| [LUX SALES AS](https://www.norscout.com/no/company/912264548-lux-sales-as) | Rælingen | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 26.09.2026.
