---
title: "ØVER SANDVIKEN AS (929664965): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØVER SANDVIKEN AS i Eidsvoll hadde 1,17 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929664965-over-sandviken-as"
---

# ØVER SANDVIKEN AS

Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift · Eidsvoll

- Org.nr: 929 664 965
- Styreleder: Tore Håvard Aksnes

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 1,17 mill. kr (+19,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 174 301 kr (Margin 14,8 %)
- Etablert: 2022

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 31,0 % (meget god)
- Likviditet: 1,23 (tilfredsstillende). Opp fra 0,88 i 2024
- Soliditet: 42,7 % (meget god). Opp fra 40,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 31,0 % |
| Driftsmargin | 14,9 % | 10,5 % | 14,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 60,4 % | 64,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,90 | 0,88 | 1,23 |
| Soliditet | 21,5 % | 40,0 % | 42,7 % |
| Gjeldsgrad | 3,7 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 763 | 980 | 1 175 |
| Driftsresultat | 114 | 103 | 174 |
| Årsresultat | 70 | 86 | 96 |
| Driftsmargin | 14,9 % | 10,5 % | 14,8 % |
| Sum gjeld | 365 | 279 | 378 |
| Sum driftskostnader | 649 | 877 | 1 001 |
| Finansresultat | −24 | −17 | −24 |
| Resultat før skatt | 90 | 86 | 150 |
| Anleggsmidler | 375 | 263 | 417 |
| Omløpsmidler | 90 | 201 | 243 |
| Sum eiendeler | 465 | 465 | 660 |
| Egenkapital | 100 | 186 | 282 |
| Kortsiktig gjeld | 100 | 229 | 198 |
| Langsiktig gjeld | 265 | 50 | 180 |

## Ledelse og styre

- Tore Håvard Aksnes: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Feiringvegen 1850, 2093 Feiring
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 81.100 Kombinerte tjenester tilknyttet eiendomsdrift
- Etablert: 21.05.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 22.08.2022
- Størrelse: Nr. 603 av 1 310 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Sjåfør, vaktmester og konsulenttjenester.

## Kunngjøringer

- 05.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000238743&sokeverdi=929664965&spraak=nb)
- 05.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000540208&sokeverdi=929664965&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [VIKEN VAKTMESTERDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/927147017-viken-vaktmesterdrift-as) | Eidsvoll | - | 2,64 mill. kr | +10,8 % |
| [MABA EIENDOMSSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/929240278-maba-eiendomsservice-as) | Eidsvoll | - | 1,07 mill. kr | −13,5 % |
| [VINGER VAKTMESTERSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980363236-vinger-vaktmesterservice-as) | Eidsvoll | 6 | 4,14 mill. kr | −25,8 % |
| [PRIVATVAKTMESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/932298791-privatvaktmester-as) | Eidsvoll | - | 864 468 kr | - |
| [TR BYGGSERVICE & TRADING AS](https://www.norscout.com/no/company/918433783-tr-byggservice-trading-as) | Eidsvoll | - | 180 000 kr | - |
| [ROSTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989087754-rostad-holding-as) | Eidsvoll | - | 84 000 kr | - |
| [GRIMSHEI SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/936598544-grimshei-service-as) | Eidsvoll | - | 15 500 kr | - |
| [ZETA HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/994582496-zeta-holding-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
