---
title: "CONTEK AS (929729374): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CONTEK AS i Rakkestad hadde 7,37 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Svein-Erik Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929729374-contek-as"
---

# CONTEK AS

Bearbeiding av metaller · Rakkestad · Etablert 2022

- Org.nr: 929 729 374
- Daglig leder: Svein-Erik Larsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,37 mill. kr (+17,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 388 919 kr (Margin 5,3 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 9 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 8
- oktober 2025: 9
- februar 2026: 8
- mars 2026: 9
- oktober 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 35,7 % (meget god). Opp fra 6,0 % i 2024
- Likviditet: 0,86 (svak). Ned fra 1,12 i 2024
- Soliditet: 5,0 % (svak). Ned fra 18,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 78,8 % | 12,5 % | 6,0 % | 35,7 % |
| Driftsmargin | - | 33,3 % | 2,7 % | 1,0 % | 5,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 57,2 % | 11,3 % | 232,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,08 | 1,12 | 0,86 |
| Soliditet | - | 15,2 % | 19,2 % | 18,5 % | 5,0 % |
| Gjeldsgrad | - | 5,6 | 4,2 | 4,4 | 19,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 972 | 4 326 | 6 264 | 7 365 |
| Driftsresultat | - | 324 | 115 | 64 | 389 |
| Årsresultat | 0 | 250 | 71 | 17 | 238 |
| Driftsmargin | - | 33,3 % | 2,7 % | 1,0 % | 5,3 % |
| Sum gjeld | 0 | 698 | 826 | 939 | 975 |
| Sum driftskostnader | - | 648 | 4 211 | 6 200 | 6 976 |
| Finansresultat | - | −5 | −23 | −41 | −82 |
| Resultat før skatt | - | - | 92 | 23 | 307 |
| Anleggsmidler | 0 | 165 | 253 | 225 | 319 |
| Omløpsmidler | - | - | 769 | 927 | 707 |
| Sum eiendeler | 0 | 823 | 1 022 | 1 152 | 1 026 |
| Egenkapital | 0 | 125 | 196 | 213 | 51 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 712 | 826 | 826 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 114 | 113 | 149 |

## Ledelse og styre

- Svein-Erik Larsen: Daglig leder og styrets leder
- Anette Larsen: Styremedlem
- Steinar Heia: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 11, 1890 Rakkestad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 27.07.2022
- Tidligere navn: CONTEINER TEKNIKK AS (2022)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 30.09.2022
- Revisor: REVISORTEAM DA
- Regnskapsfører: [NLR REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/833028812-nlr-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 276 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Reprasjon og sveising av stålkonstruksjoner.

## Siste endringer

- 27.08.2026: Revisor endret
- 10.07.2026: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 27.08.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000717042&sokeverdi=929729374&spraak=nb)
- 24.08.2026: [Manglende roller](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000711496&sokeverdi=929729374&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000540255&sokeverdi=929729374&spraak=nb)
- 10.07.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000529489&sokeverdi=929729374&spraak=nb)
- 10.07.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000529514&sokeverdi=929729374&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000552794&sokeverdi=929729374&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MW-MASKINERING AS](https://www.norscout.com/no/company/992534508-mw-maskinering-as) | Rakkestad | 6 | 7,14 mill. kr | +9,4 % |
| [JH MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/917866724-jh-mekaniske-as) | Rakkestad | - | 3,81 mill. kr | +56,6 % |
| [TB JERN & BLIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991101454-tb-jern-blikk-as) | Rakkestad | - | 3,46 mill. kr | +17,9 % |
| [MECSUPPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/923307737-mecsupport-as) | Rakkestad | - | 2,4 mill. kr | +21,5 % |
| [BEA MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/992839694-bea-mek-verksted-as) | Rakkestad | - | 1,86 mill. kr | −22 % |
| [ØYVIND SAMUELSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980354776-oyvind-samuelsen-as) | Rakkestad | - | 561 000 kr | - |
| [SPILDE MEK VERKSTED AS](https://www.norscout.com/no/company/916155530-spilde-mek-verksted-as) | Rakkestad | 11 | 25,5 mill. kr | +18,3 % |
| [BYGG TEKNISK STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/980179125-bygg-teknisk-stal-as) | Rakkestad | 31 | 66,3 mill. kr | −2,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
