---
title: "MLS HOLDING AS (929831543): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MLS HOLDING AS i Alta hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tor-Einar Mathisen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929831543-mls-holding-as"
---

# MLS HOLDING AS

Detaljhandel med motorvogner · Alta · Etablert 2022

- Org.nr: 929 831 543
- Daglig leder: Tor-Einar Mathisen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −272 177 kr
- Konsernets driftsinntekter 2025: 193 mill. kr (+7,1 % fra 2024)

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,7 % (god). Opp fra 3,2 % i 2024
- Likviditet: 0,00 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,07 i 2024
- Soliditet: 36,2 % (god). Opp fra 33,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,2 % | 13,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 5,2 % | 39,6 % |
| Likviditetsgrad | 12 076,65 | 0,07 | 0,00 |
| Soliditet | 98,7 % | 33,2 % | 36,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 2,0 | 1,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −52 | −35 | −272 |
| Årsresultat | −52 | 1 267 | 6 071 |
| Sum gjeld | 444 | 30 692 | 27 024 |
| Sum driftskostnader | 52 | 35 | 272 |
| Finansresultat | 0 | 1 302 | 6 343 |
| Resultat før skatt | −52 | 1 267 | 6 071 |
| Anleggsmidler | 4 019 | 44 654 | 42 352 |
| Omløpsmidler | 29 443 | 1 323 | 28 |
| Sum eiendeler | 33 462 | 45 977 | 42 380 |
| Egenkapital | 33 018 | 15 285 | 15 356 |
| Kortsiktig gjeld | 2 | 19 002 | 6 199 |
| Langsiktig gjeld | 442 | 11 689 | - |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 180 559 | 193 402 |
| Driftsresultat | 3 971 | −4 786 |
| Årsresultat | −3 881 | −5 979 |
| Driftsmargin | 2,2 % | −2,5 % |
| Sum gjeld | 152 209 | 138 275 |
| Sum driftskostnader | 176 588 | 198 188 |
| Finansresultat | −7 832 | −1 044 |
| Resultat før skatt | −3 861 | −5 830 |
| Anleggsmidler | 82 858 | 72 583 |
| Omløpsmidler | 98 456 | 91 351 |
| Sum eiendeler | 181 314 | 163 934 |
| Egenkapital | 29 105 | 25 659 |
| Kortsiktig gjeld | 25 579 | 22 549 |
| Langsiktig gjeld | 126 631 | - |

## Ledelse og styre

- Tor-Einar Mathisen: Daglig leder og styrets leder
- Vegard Mathisen: Styremedlem
- Einar Magne Mathisen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bronseveien 1, 9518 Alta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 09.08.2022
- Aksjekapital: 2 970 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 24.10.2023
- Revisor: [ENTER REVISJON FINNMARK AS](https://www.norscout.com/no/company/997397649-enter-revisjon-finnmark-as)
- Regnskapsfører: [ISAK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/919578041-isak-regnskap-as)
- Formål: Kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer, investering, utvikling og drift av fast eiendom, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med liknende virksomhet.

## Kunngjøringer

- 30.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000631353&sokeverdi=929831543&spraak=nb)
- 11.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000688268&sokeverdi=929831543&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679671&sokeverdi=929831543&spraak=nb)
- 06.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000679670&sokeverdi=929831543&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TALVIK BELTEMASKINER AS](https://www.norscout.com/no/company/999572189-talvik-beltemaskiner-as) | Alta | - | 46 940 kr | - |
| [STORENG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/928230813-storeng-holding-as) | Alta | - | - | - |
| [INCOLISE AS](https://www.norscout.com/no/company/827246212-incolise-as) | Alta | - | 408 378 kr | −70,4 % |
| [PRIMEWING AS](https://www.norscout.com/no/company/938008574-primewing-as) | Alta | - | - | - |
| [VEST-FINNMARK BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/919138882-vest-finnmark-bil-as) | Alta | - | 664 836 kr | - |
| [ARONNES EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/892837252-aronnes-eiendom-as) | Alta | - | 7,8 mill. kr | −4,5 % |
| [FINNMARK MOTORSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/991437118-finnmark-motorsenter-as) | Alta | - | 32,5 mill. kr | −51,5 % |
| [SKANSEN AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/994699024-skansen-auto-as) | Alta | 5 | 6,97 mill. kr | +2,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 31.07.2026.
