---
title: "VENTERTEK AS (929913566): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VENTERTEK AS i Lunner hadde 6,81 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/929913566-ventertek-as"
---

# VENTERTEK AS

Ventilasjonsarbeid · Lunner · Etablert 2022

- Org.nr: 929 913 566
- Telefon: 484 80 008
- E-post: post@ventertek.no
- Nettsted: [ventertek.no](https://www.ventertek.no)
- Styreleder: Knut Johan Lauritsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,81 mill. kr (+11,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 849 594 kr (Margin 12,5 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 25,5 % (meget god). Ned fra 58,5 % i 2024
- Likviditet: 0,38 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,49 i 2024
- Soliditet: 61,8 % (meget god). Opp fra 42,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 96,0 % | 58,5 % | 25,5 % |
| Driftsmargin | - | 0,4 % | 11,0 % | 21,2 % | 12,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 229,2 % | 134,3 % | 45,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,38 | 0,49 | 0,38 |
| Soliditet | - | 32,8 % | 42,6 % | 42,3 % | 61,8 % |
| Gjeldsgrad | - | 2,1 | 1,3 | 1,4 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 660 | 4 942 | 6 091 | 6 807 |
| Driftsresultat | - | 2 | 542 | 1 292 | 850 |
| Årsresultat | 0 | 2 | 419 | 979 | 619 |
| Driftsmargin | - | 0,4 % | 11 % | 21,2 % | 12,5 % |
| Sum gjeld | 0 | 55 | 601 | 1 946 | 1 265 |
| Sum driftskostnader | - | 658 | 4 401 | 4 799 | 5 958 |
| Finansresultat | - | - | 0 | −36 | −55 |
| Resultat før skatt | - | - | 542 | 1 256 | 794 |
| Anleggsmidler | 0 | 14 | 221 | 2 856 | 3 024 |
| Omløpsmidler | - | - | 826 | 515 | 285 |
| Sum eiendeler | 0 | 82 | 1 047 | 3 371 | 3 309 |
| Egenkapital | 0 | 27 | 446 | 1 425 | 2 044 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 597 | 1 048 | 758 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 4 | 898 | - |

## Ledelse og styre

- Knut Johan Lauritsen: Styrets leder
- Inger Marie Tunsli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kvernhusvegen 21, 2743 Harestua
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.223 Ventilasjonsarbeid
- Etablert: 29.08.2022
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 14.10.2022
- Regnskapsfører: [ECONIO AS](https://www.norscout.com/no/company/925947210-econio-as)
- Størrelse: Nr. 169 av 363 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Alt innen ventilasjonsarbeid og salg av ventilasjonsdeler. Ventilasjonsarbeid under vann, dokumentasjon/film og rens av rør. samt snekker og elektrotjenester.

## Siste endringer

- 14.09.2026: Antall ansatte endret til 6
- 25.05.2026: Ny forretningsadresse
- 15.04.2026: Næringskode endret
- 08.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 25.05.2026: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000296977&sokeverdi=929913566&spraak=nb)
- 12.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000261971&sokeverdi=929913566&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000670996&sokeverdi=929913566&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MORROWSTARX AS](https://www.norscout.com/no/company/931958461-morrowstarx-as) | Lunner | - | 53 261 kr | - |
| [TRE OG TAK AS](https://www.norscout.com/no/company/937651473-tre-og-tak-as) | Lunner | 7 | - | - |
| [HADELAND ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/976002180-hadeland-anlegg-as) | Lunner | 5 | 19,1 mill. kr | −13 % |
| [HADELAND VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/817887082-hadeland-vvs-as) | Lunner | 7 | 14,2 mill. kr | −24,5 % |
| [STENSRUD & TINGLUM AS](https://www.norscout.com/no/company/917567026-stensrud-tinglum-as) | Lunner | 5 | 10,1 mill. kr | +34,2 % |
| [MORTEN BRUVOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/999614361-morten-bruvold-as) | Lunner | 8 | 12,5 mill. kr | −21,4 % |
| [ASEC AS](https://www.norscout.com/no/company/934541758-asec-as) | Lunner | 5 | 6,76 mill. kr | - |
| [ALARM & SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/916499310-alarm-service-as) | Lunner | 9 | 21,6 mill. kr | −5,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
